.

پیش نشست‌های همایش «امام رضا(ع) در منابع اهل سنت» در سه شهر برگزار می‌شود

دبیر همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» از برگزاری پیش نشست‌های همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» در سه شهر خبر داد.

1397/4/26 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، حسین لطیفی با اشاره به این خبر عنوان کرد: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به منظور تبیین و ترویج معارف رضوی و گسترش فرهنگ و مکتب اهل بیت(علیه السلام) با تاکید بر گفتگو با مذاهب اسلامی همزمان با دهه کرامت رضوی برنامه‌های علمی و پژوهشی خود را در قالب همایش‌ها و نشست‌های علمی برگزار کرده است.
وی اظهار کرد: پیش همایش «امام رضا علیه السلام در منابع اهل سنت» که همزمان با دهه کرامت، در جوار آستان منوّر عالم آل محمد، امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) برگزار می‌شود، نشست علمی-پژوهشی به میزبانی اهل سنت در سه شهر تربت جام، تایباد و سرخس با حضور علماء، پژهشگران، محققان، طلاب و دانشجویان شیعه و اهل سنت به شرح زیر برگزار می‌شود.
این پژوهشگر ادامه داد: پیش نشست نخست در تربت جام، با عنوان «میراث حدیثی امام رضا علیه السلام در متون روایی اهل سنت» برگزار شد و پیش نشست دوم در تاریخ 26 تیرماه با موضوع «شخصیت و سیره علمی و عملی امام رضا علیه السلام به روایت عالمان اهل سنت» برگزار می‌شود.
وی همچنین ادامه داد: سومین پیش نشست نیز با عنوان «حدیث سلسله الذهب در نگاه عالمان اهل سنت» 28 تیرماه در شهرستان سرخس برگزار خواهد شد.
دبیر همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» با اشاره به اهداف این پیش نشست‌ها تصریح کرد: تعامل و همگرایی و افزایش وحدت و همدلی بین شیعه و اهل سنت، تبیین جایگاه علمی و دینی امام رضا(علیه السلام)در بین مسلمانان و ترویج و گسترش علوم، فرهنگ و معارف رضوی ازجمله اهداف این پیش نشست‌هاست.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
 به برکت وحدت، شیعه و سنی مقابل استکبار ایستاده‌اند
اندیشه‌ها و دیدگاه‌های بزرگان اهل سنت درباره امام رضا(ع) تبیین شد
سومین پیش نشست همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد
محبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) از مشترکات اهل سنت و تشیع است
همایش علمی- پژوهشی میراث حدیثی امام رضا(ع) در متون روایی اهل سنت برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز