.

با هدف تقریب مذاهب؛

اندیشه‌ها و دیدگاه‌های بزرگان اهل سنت درباره امام رضا(ع) تبیین شد

در نشستی که با هدف ایجاد همدلی و زمینه سازی تقریب مذاهب از سوی اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برگزار شد، اندیشه‌ها و دیدگاه‌های اهل سنت درباره شخصیت علمی امام رضا(ع) تبیین شد.

1397/5/20 شنبه

به گزارش آستان نیوز، در نشست تخصصی که با حضور زائرانی از کشورهای آفریقا، نیجریه و کنگو در حرم مطهر رضوی برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین هادی قربانیار از کارشناسان مذهبی حرم مطهر رضوی به تبیین شخصیت امام رضا(ع) از دیدگاه اهل تسنن پرداخت و عنوان کرد: در میان فقها و علمای اهل تسنن امام رضا(ع) از جایگاه معنوی و علمی بالایی برخوردار هستند و در کتب اهل سنت از ایشان به برگزیده خداوند و سرور متقین یاد شده است.
وی با بیان اینکه بسیاری از احادیث و فضایل این امام همام توسط راویان اهل سنت نقل شده، اظهار کرد: ذکر این فضایل در منابع اهل تسنن حاکی از آن است که ایشان نزد بزرگان اهل سنت جایگاه خاص و ویژه‌ای دارند و امام رضا(ع) نیز همانند سایر ائمه بهترین الگو برای مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی هستند.
حجت الاسلام قربان‌یار تأکید کرد: از آنجایی که در تعامل با غیر مسلمانان مناظره و گفت‌وگو از اهمیت بالایی برخوردار است، امام رضا(ع) مناظرات متعددی با اندیشمندان سایر ادیان داشتند که این جلسات تأثیر شگرفی در نشر اسلام داشته و ما امروز شاهد هستیم که حرم مطهر رضوی به کانون نشر معارف اسلامی تبدیل شده است.
وی اظهار کرد: امام رضا(ع) از چنان شخصیت والایی برخوردار هستند که حتی بزرگترین اندیشمندان از هر فرقه و مذهبی در برابر مرقد شریف ایشان سر تعظیم فرود می‌آورند و زیارت این بارگاه مقدس را سنت و فضیلت می‌دانند و هم اکنون نیز حرم مطهر به محلی برای گردهمایی اندیشمندانی از فرق و مذاهب گوناگون تبدیل شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
 به برکت وحدت، شیعه و سنی مقابل استکبار ایستاده‌اند
سومین پیش نشست همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد
محبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) از مشترکات اهل سنت و تشیع است
پیش نشست‌های همایش «امام رضا(ع) در منابع اهل سنت» در سه شهر برگزار می‌شود
همایش علمی- پژوهشی میراث حدیثی امام رضا(ع) در متون روایی اهل سنت برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز