.

در ویژه برنامه طب‌المعصومین(ع) عنوان شد؛

شیر دادن به کودک بیش از 10 فایده برای مادر دارد

یک کارشناس طب اسلامی گفت: شیر دادن به کودک بیش از 10 فایده برای مادر دارد و باعث رشد صحیح جسمی و روحی کودک می‌شود.

1394/6/25 چهارشنبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین «سیدحسن ضیایی» در ویژه برنامه «طب المعصومین(ع)» که با حضور عموم زائران پس از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با موضوع مراقبت‌ها و توصیه‌های شیردادن به فرزند، سخنرانی کرد.
وی با بیان اینکه شیر دادن برای مادر فواید زیادی دارد، بیان کرد: شیر دادن به فرزند برای مادر بیش از 10 فایده دارد که شامل پیش‌گیری از سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان و کم خونی می شود.
ضیایی گفت: شیر دادن به فرزند باعث کمتر شدن خون‌های بعد از زایمان مادر شده و از درد سینه، استرس، انسداد مجاری شیر، اضطراب و دلهره جلوگیری می‌کند.
وی در ادامه افزود: شیر دادن باعث نشاط مادر شده و از عدم اعتماد به نفس و عدم آرامش خاطر جلوگیری می‌کند.

تصورهای نادرست
این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه برخی از مادران از شیر دادن به فرزند تصورهای باطلی دارند، اظهار داشت: رقیق بودن و کم بودن شیر توجیه مناسبی برای شیر ندادن به فرزند نیست و شیر خشک به هیچ‌وجه جای شیر مادر را برای فرزند نمی‌گیرد.
این کارشناس طب اسلامی گفت: در شیر مادر پروتئین‌هایی است که هرگز در شیرخشک یافت نمی‌شود.
ضیایی درباره زیاد شدن شیر مادر، اظهار کرد: کاهو پخته، سبزی ریحان، مغز خام بادام شیرین و انار شیرین باعث زیاد شدن و بهتر شدن شیرمادر می‌شود.
این کارشناس طب اسلامی با اشاره به اینکه شیر مادر تاثیرات فراوانی بر فرزند دارد، بیان کرد: شیر مادر به رشد طبیعی و هم‌گون‌ شدن آرواره‌های کودک کمک کرده و ضریب هوشی کودک را نیز بالا می‌برد.
وی اضافه کرد: شیر دادن مادر به فرزند باعث می‌شود تا فرزند دچار نگرانی و استرس دائمی نشود و حس اعتماد به نفس بالایی داشته باشد.
به گفته ضیایی، نرم‌خویی، رفتار مثبت، روابط عمومی ایده‌آل و آرامش از دیگر آثار کودکی است که از شیر مادر تغذیه می‌کند.
گفتنی است؛ سلسله جلسات «طب المعصومین(ع)» هر هفته شنبه‌ها پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید حسن ضیایی از محققان و پژوهشگران طب اسلامی در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
افزایش خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها با سبک زندگی مدرن
شیر مادر تمام نیازهای تغذیه‌ای نوزادان را تأمین می‌کند
شیر مادر، عامل نجات‌بخش نوزادان است
سومین جلسه طب اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می‌شود
دومین جلسه طب اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز