کنگره بین‌المللی «اختلالات هماتولوژی و آنکولوژی در نوزادان» آغاز بکار کرد
به میزبانی بیمارستان فوق تخصصی رضوی کنگره بین‌المللی «اختلالات هماتولوژی و آنکولوژی در نوزادان» آغاز بکار کرد کنگره بین‌المللی «اختلالات هماتولوژی و آنکولوژی در نوزادان» در بیمارستان فوق تخصصی رضوی گشایش یافت. به گزارش آستان نیوز، مراسم آغاز به کار این کنگره دو روزه با حضور دکتر رضا سعیدی؛ مدیر عامل بیمارستان رضوی، دکتر علیرضا مرندی؛ رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور و جمعی از متخصصان و پزشکان داخلی و خارجی در حوزه بیماری‌های خونی و سرطانی نوزادان، صبح امروز در مشهدمقدس برگزار شد.
از جمله موضوعات اصلی روز نخست کنگره می‌توان به آنمی‌های دوران نوزادی، اختلالات خونریزی دهنده و ترمبوتیک در دوره نوزادی، هموگلوبینوپاتی‌ها و تشخیص قبل از تولد، پیوند مغز و استخوان و سلول‌های بنیادی در نوزادان، اشاره کرد.
اختلالات پلاکتی در نوزادان، آنکولوژی و نئوپلاسمای نوزادان، ناسازگاری‌های خونی و تعویض خون در نوزادان، کاربردها و عوارض تجویز فرآورده‌های خونی در نوزادان و همچنین نقایص ایمنی، نوتروپنی و لنفوپنی در دوره نوزادی، سرفصل‌های نشست‌های علمی روز دوم کنگره به‌شمار می‌رود.
سمینار «مراقبت‌های پرستاری در دسترسی‌های عروقی و تست‌های آزمایشگاهی در نوزادان» نیز به عنوان یکی از برنامه‌های جانبی این کنگره، امروز در سالن مدرسه قلب بیمارستان رضوی برپا می‌شود.
همچنین کارگاه آموزشی «ارزیابی انتقادی مقالات» زیر نظر دکتر محمدسعید عبدالزهرا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کوفه، پنج‌شنبه، ششم اردیبهشت 1397، در سالن مدرسه قلب بیمارستان رضوی، برگزار خواهد شد.
کنفرانس طب انتقال خون و بیمارستان عروسکی، از جمله برنامه‌های جانبی این کنگره به شمار می‌رود که روز چهارم اردیبهشت ماه، در این بیمارستان فوق تخصصی برپا شد.
یادآور می‌شود، کنگره بین‌المللی اختلالات هماتولوژی و آنکولوژی در نوزادان، پنجم و ششم اردیبهشت سال جاری، در بیمارستان رضوی در حال برگزاری است.
 
https://goo.gl/BnuWzj کلمات کليدي
بیمارستان فوق تخصصی رضوی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

عناوین مرتبط: