به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی صورت گرفته است؛

برگزاری 18 نشست با موضوع معارف قرآنی و مکتب اهل بیت(ع)

18 نشست علمی- تخصصی با موضوع «معارف قرآنی و مکتب اهل بیت(ع) » طی سال‌ گذشته و سال جاری، از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شده است.

1396/10/24 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، علاوه بر انتشار آثاری با موضوعات متنوع، در مناسبت‌های مختلف، نشست‌ها و همایش‌های تخصصی و علمی را با حضور فرهیختگان، پژوهشگران و محققان برگزار می کند.
«عاقبت اندیشی با رویکرد اخلاقی»، «وضعیت کنونی مسلمانان چین»، « مدیریت حرمین شریفین و تعطیلی حج»، «استکبار ستیزی از منظر قرآن و حدیث»، «اربعین امام حسین(ع) از دیدگاه اهل سنت»، «همایش ملی از غدیر تا اربعین» و... برخی از عناوین نشست‌ها و جلساتی است که از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با محوریت مذکور برگزار شده است.
«گرامیداشت روز پژوهش- بایستگی و بایسته‌های تولید علوم انسانی- اسلامی»، «اخلاق جهانی»، «جایگاه تصوف در جهان معاصر»، «از اهل کتاب تا اهل کلام»، «اولی الامر از نگاه اهل سنت»، «مدیریت و خدمات پژوهشی»، «گفتگوی ادیان- امکان، ضرورت و هدف گفتگوی ادیان»، «فقه پوشش اسلامی در اماکن متبرکه»، «وقف فقه حکومتی و محرومیت زدایی» و.... از دیگر عناوین نشست‌های برگزار شده در این مرکز علمی است.
گفتنی است؛ این نشست‌ها با حضور محققان، پژوهشگران، اندیشمندان و روحانیان در تالارهای شیخ طوسی و شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌‎های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
کتاب «فیض الحرمین فی شرح منظومه الثقلین» برای دومین بار تجدید چاپ شد
«لطائف التفسیر»؛ تفسیر جامع و کامل قرآن به زبان فارسی
درنگی بر نیم قرن تکاپوی علمی آیت الله میرزا حسن صالحی در «مدرس صالح»
جلسه كارگروه «معماري و هنر نظام مسائل زیارت» برگزار شد
کتاب «همراهی و همگامی- روش دلبری» تجدید چاپ شد
...