.

سخنران حرم مطهر رضوی:

فقرستیزی؛ یکی از آرمان‌های بزرگ امام خمینی(ره) بود

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: فقرستیزی و توجه به محرومان و نیازمندان از اهداف و آرمان‌های بزرگ امام خمینی(ره) بود.

1396/11/16 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین کاظمیان پور در سلسله جلسات سخنرانی و بیان معارف که به مناسبت ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند اسلامی با حضور خیل عظیمی از زائران و مجاروان در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، به جایگاه و نقش مردم از دیدگاه خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: در سیره و زندگی بنیان‌گذار جهموری اسلامی ایران مردم از جایگاه والا و ویژه ای برخوردار بودند.
وی با بیان اینکه امام(ره) به مردم ایمان داشتند، بیان کرد: این رهبر فرزانه مردم را ولی نعمت انقلاب می‌دانستند و به مدیران و مسئولان نظام توصیه می‌کردند فقرا و محرومین را فراموش نکنند، چرا که اگر ایثار و فداکاری آنها نبود انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.
این کارشناس دینی عنوان کرد: باید قدر نعمت و ارزش‌های انقلاب را بدانیم چرا که در این راه انسان‌های زیادی به شهادت رسیدند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به شکرگذاری از نعمت‌های الهی و کفران نعمت اشاره کرد و افزود: حضرت موسی(ع) خطاب به قوم خود می‌فرماید: «ای قوم من، نعمت خدا را شکر کنید هنگامی‌که در میان شما پیامبرانی قرار داد و به شما چیزهایی بخشید که به هیچ یک از جهانیان نداده بود.»
خطیب حرم مطهر رضوی با بیان اینکه در انسان‌ها در طول تاریخ به دلیل غفلت و دوری از خداوند ضربه خورده‌اند، گفت: قرآن کریم یکی از عومل غفلت را دنیاگری و دنیاطلبی بیان می‌کند. امام باقر(ع) می‌فرماید: «آدم مومن و خداشناس نباید به غنچه دنیا مطمئن شود.»
وی پیروی از هوا و هوس‌های شیطانی را یکی دیگر از راه‌های دوری از پرودگار بیان کرد و افزود: کوچک شمردن گناه یکی از بزرگترین حربه‌های شیطان است. معمولاً افراد بعد از گناه نسبت به آن عذاب وجدان می‌گیرند، اما ابلیس، انسان را فریب می‌دهد و انسان هم با این تفکر که گناهان من، گناهان کوچکی است، گناهان بسیار بزرگی مرتکب می‌شود.
وی افزود: برخی از مناسک عبادی همچون اقامه نماز، یاد خدا، توسل، زیارت، شرکت در مراسم تشییع جنازه، سرزدن به قبرستان و ... جنبه تذکر داشته و ذهن‌ها را بیدار و انسان را به خدا نزدیک تر می‌کند.
استاد حوزه و دانشگاه آرزوهای دراز را از دیگر عوامل دوری از گناه بیان کرد و گفت: آرزوها برای رسیدن به کمال انسانی است، اما اگر از حد بگذرد و به صورت آرزوی دور و دراز درآید، موجب انحراف و بدبختی انسان می‌شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
سقاخانه‌های امام رضا(ع) آب آشامیدنی خراسان جنوبی را تأمین می‌کنند
خدمت‌رسانی 25 گروه جهادی در مناطق محروم خراسان شمالی
پویش «خدمت کریمانه» در مناطق محروم استان اصفهان اجرا می‌شود
توزیع 1200 بسته غذایی بین محرومان آذربایجان غربی
اعزام 300 گروه جهادی برای خدمت رسانی به 43 دهستان کشور
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز