.

خطیب حرم رضوی:

مودت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بزرگترین موهبت الهی است

کارشناس مذهبی با بیان اینکه محبت و معرفت به ائمه اطهار(ع) تنها مسیر رسیدن انسان به قرب پروردگار است، گفت: مودت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بزرگترین موهبت الهی است.

1397/3/28 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام محمدحسین رجائی خراسانی ظهر امروز در سلسله سخنرانی های مذهبی تبلیغی قبل از نماز ظهر و عصر رواق امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور امام رضا(ع) ابراز کرد: خداوند متعال نعمت‌های بی‌شماری را در اختیار انسان ها گذاشته است که نعمت ولایت اهل بیت(ع) یکی از این نعمت هاست.
این کارشناس مذهبی بیان کرد: نعمت های الهی یا باطنی هستند همانند عقل، حافظه و ... یا ظاهری مثل اعضاي بدن و ... همه این نعمت ها موهبت های بسيار بزرگي است كه خداوند به انسان عطا کرده است ولی انسان تا زمانی که اين نعمت ها را دارد قدر آن را نمي داند و زماني به اهميت آن پي خواهد ‌برد كه آن را از دست بدهد.
وی با بیان روایتی از امام باقر(ع) که فرمودند: «اسلام بر پنج پایه نماز، ذکات، حج، روزه و ولایت بنا شده است» گفت: از حضرت پرسیدند در میان این پنج رکن کدامیک از همه افضل است و ایشان فرمودند ولایت؛ چرا که اگر ولایت نباشد آن چهار رکن دیگر ارزش و اثری نخواهد داشت، لذا بر اساس این روایت می توان گفت که کلید همه پایه های اسلام ولایت است.
حجت الاسلام رجائی خراسانی ابراز کرد: رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نیست و پذیرش اعمال و زحمات یک مسلمان در گرو محبت و ولایت اهل بیت(ع) است.
سخنران حرم رضوی با اشاره به اینکه ولایت اهل بیت(ع) بالاترین نعمت الهی است، افزود: اگر ولایت اهل بیت (ع) حتی لحظه ای نبود زمین و آسمان در هم می‌پیچیدند و امروز نیز با وجود ناامنی در کشورهای منطقه و همسایه تحت ولایت امام زمان (عج) امنیت و آسایش در کشور برقرار است.
وی در ادامه در خصوص فضیلت زیارت امام هشتم(ع) روایتی را از امام موسی‌بن‌جعفر(ع) بیان کرد که فرموده‌اند: «هرکس او را زیارت کند و یک شب نزدش بیتوته کند، مانند کسی است که خداوند را در عرش زیارت کرده است» و خاطرنشان کرد: یکی از ارزش‌های والای زیارت فرزند گرامی امام موسی کاظم(ع) این است که این حضرت در روز قیامت از زائرانی که ایشان را در دنیا زیارت کرده‌اند، دستگیری و هنگام عبور از پل صراط آن‌ها را همراهی می‌کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
مودت اهل بیت(ع) مصداق رشد و تعالی بشریت است
محبت قلبی و عملی به اهل بیت(ع) راه نجات انسان است
مودت و محبت نسبت به اهل بیت(ع) وجه مشترک تمام مسلمانان جهان
آثار دوستی اهل بیت(ع) باید در زندگی انسان ظهور پیدا کند
مودت لازمه زندگی پایدار است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز