1350 زائر اولی از 17 استان ایران  به حرم رضوی مشرف شدند

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۸:۵۳
مدیر هماهنگی کاروان خادمین گمنام علی بن موسی الرضا(ع) گفت:  هزار و 350 نفر زائر اولی از 17 استان ایران به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.
امیر هاشمیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار آستان نیوز درباره این هیئت و جزئیات آن اظهار کرد: این اقدام عظیم با هدف فراهم‌سازی امکان زیارت برای تمامی دوستداران و عاشقان ولایت علی بن موسی الرضا(ع) ایجاد شد تا زمینه عشق و دلدادگی به این امام همام برای زائران تهیدست و ناتوان کشور ایران فراهم شود.
وی بیان کرد: در این کاروان 631 زن به همراه 354 مرد و 179 کودک حضور داشتند که 30 درصد آنان سالخورده بودند و از روستاهای دورافتاده و ناشناس ایران به زیارت حرم مطهر رضوی آمدند، این زائران از روز پنج شنبه 25 بهمن ماه وارد مشهد شده و در روز جمعه 3 اسفندماه از مشهد خارج می‌شوند.
مدیر هماهنگی کاروان خادمین گمنام علی بن موسی الرضا(ع) ادامه داد: 25 هتل هزینه اقامت 9 روزه این هیئت را بر عهده گرفته و معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی؛ این گروه از زائران را در راستای حمایت همیشگی خویش به مدت 9 شب مهمان سفره کریمانه امام هشتم شیعیان کرده است.
امیر هاشمیان عنوان کرد: برگزاری مراسم‌های معنوی گوناگون به ویژه آشنایی با معارف دینی و آسمانی و نیز مراسم استقبال از این گروه زائران نیز بخشی از مهم‌ترین برنامه‌های آستان ملکوتی به شمار می‌آید.
وی افزود: این هیئت از استان‌های قم، مرکزی، اصفهان، البرز، تهران، چهار محال و بختیاری، خوزستان، گیلان، زنجان، مازندران، آذربایجان شرقی، همدان، کهکیلویه و بویراحمد، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و فارس برای زیارت امام هشتم شیعیان آمده‌اند.
 ‌مدیر هماهنگی هیئت خادمین گمنام علی بن موسی الرضا(ع) افزود: این هیئت با حمایت مالی خیران سراسر کشور هر ساله شمار بسیاری از زائر اولی‌ها را به زیارت امام هشتم شیعیان می‌آورد و در این راستا آستان قدس رضوی نیز حمایت معنوی و مادی‌اش را به منظور تشویق این هیئت و نیز اهتمام به موضوع زیارت به کار می‌گیرد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید