معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی خبر داد،

ساخت و تعمیر 31 واحد مسکونی محرومان در استان‌های سیستان و بلوچستان و مرکزی

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۴:۳۲
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از ساخت و تعمیر 31 واحد مسکونی محرومان در استان‌های سیستان و بلوچستان و مرکزی طی 6 ماه نخست سال جاری خبر داد.
مصطفی خاکسار قهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز با بیان اینکه کمک به ساخت، تعمیر، تکمیل و بازسازی منازل مسکونی محرومان در راستای محرومیت‌زدایی و تسهیل امر بازگشت به روستا از جمله اقداماتی بوده که معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی طی 2 سال اخیر انجام داده است، اظهار کرد: در این راستا 25 واحد مسکونی در استان سیستان و بلوچستان و 6 واحد مسکونی در استان مرکزی طی 6 ماه نخست سال جاری ساخت و تعمیر شده است.
وی با بیان اینکه این اقدامات به واسطه دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌های سیستان و بلوچستان و مرکزی انجام شده است، عنوان کرد: در استان سیستان و بلوچستان، 12 منزل در منطقه سیستان و 13 منزل نیز در مناطق محروم خاش و زاهدان بهسازی و تعمیر شده است.
وی با اشاره به برخی اقدامات دیگر این معاونت در احداث و بازسازی منازل محرومان، عنوان کرد: در سال گذشته نیز 258 واحد مسکونی که در سیل شهرستان تایباد و خواف استان خراسان رضوی تخریب شده یا آسیب دیده بودند، با مساعدت آستان قدس رضوی بازسازی و تعمیر شدند، همچنین به 130 نفر از سیل زدگان برای ساخت محل نگهداری دام تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شد.
وی خاطرنشان کرد: بازسازی و اجرای کامل کارهای ساختمانی و تأسیساتی 45 منزل مسکونی در روستاهای محروم تیمور آباد، بصرآباد و ماسوله حاشیه شهر مشهد از دیگر اقدامات انجام شده است.
خاکسار همچنین به کمک بیش از ۹۲ میلیارد ریالی این نهاد به زلزله زدگان استان کرمانشاه در سال 96 اشاره و تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه مبلغ ۴ میلیارد ریال توسط معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی ویژه تجهیز واحدهای مسکونی زلزله زدگان معلول، بی‌سرپرست و محروم استان کرمانشاه کمک شد، علاوه بر این با هماهنگی شرکت ساختمانی بتن ماشین قدس رضوی، بتن مورد نیاز ۲ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه توسط این شرکت با حداقل هزینه دریافتی تأمین شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید