به مناسبت فرا رسیدن شهادت علی بن موسی الرضا(ع)

470 زائر پیاده سیستانی به حرم رضوی مشرف شدند

۱۳۹۶/۰۸/۲۶ - ۲۳:۵۴
سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان از تشرف 470 زائر زیارت اولی این استان به حرم مطهر رضوی خبر داد.
به گزارش آستان نیوز، دادخدا خدایار با بیان این خبر ابراز کرد: در ایام دهه پایانی ماه صفر 470 زائر عاشق و دلداده اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به منظور شرکت در مراسم سوگواری و عزاداری شهادت علی بن موسی الرضا(ع) عازم سرزمین خورشید شدند.
وی با بیان اینکه این کاروان چهارشنبه 26 آبان ماه در قالب 11 دستگاه اتوبوس به مشهدالرضا(ع) حرکت کردند، بیان کرد: این کاروان با حضور در مشهدمقدس، مسیر ملک آباد تا حرم مطهر امام مهربانی‌ها را با پای پیاده طی کردند.
خدایار با اشاره به اینکه این کاروان به مدت 3 روز در زائرسرای امام رضا(ع) اقامت دارد، بیان کرد: کلیه تغذیه این کاروان با معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی است. همچنین این زائران در مدت اقامت خود در مشهد یک وعده میهمان مهمانسرای حضرت رضا(ع) شدند.
وی عنوان کرد: این زائران با حضور در حرم مطهر امام رضا(ع)، علاوه بر توفیق زیارت و تجدید عهد و پیمان با امام مهربانی‌ها از ویژه برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی این آستان مقدس همچون عزاداری، سخنرانی، اقامه نماز جمعه، جماعت و ... بهره‌مند شدند.
وی ابراز کرد: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان به مناسبت شهادت امام علی بن موسی الرضا(ع) ویژه برنامه‌های مختلفی اعم از عیادت و سرکشی از بیماران، اهدای بسته‌های حمایتی به خانواده‌ها، دانشجویان و دانش‌آموزان محروم و نیازمند را استان برگزار می‌کند.
سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین 2 هزار سبد غذایی به همت نیکوکاران و خیران بین خانواده های محروم و نیازمند استان توزیع خواهد شد.
وی ادامه داد: خادمیاران رضوی نیز در این ایام در قالب گروه‌های جهادی سلامت به مناطق محروم و حاشیه شهر زاهدان حضور یافته و به درمان بیماران نیازمند می پردازند. 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود