سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان همدان خبر داد:

عیادت خادمیاران رضوی از بیماران همدانی در دهه ولایت

۱۳۹۷/۰۶/۰۴ - ۲۲:۰۳
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان همدان گفت: همزمان با دهه ولایت خادمیاران آستان قدس رضوی به عیادت بیماران می‌روند.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، محمد کاظم حجازی سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان همدان گفت: در ایام جشن ولایت امیرالمومنین علی(ع) خادمیاران آستان قدس رضوی به عیادت بیماران می‌روند.
وی بیان کرد: خادمیاران حضرت رضا(ع) در این ایام فرخنده از بیماران محروم و نیازمند صعب العلاج و بستری در منزل عیادت و دلجویی می‌کنند.
حجازی یکی از اعمال و آداب عید سعید غدیر را هدیه دادن دانست و گفت: امام رضا(ع) می‌فرمایند: «روز غدیر روز بخشش و هدیه دادن است.» خادمیاران رضوی نیز به مناسبت این ایام فرخنده با حضور در منازل ایتام محروم سادات ضمن دلجویی، کارت‌های هدیه‌ای را نیز به رسم یادبود به آن‌ها اهدا می‌کنند.
وی در ادامه به توزیع بسته‌های ارزاق اشاره و خاطرنشان کرد: در دهه ولایت 150 سبد غذایی با مشارکت خیران جمع آوری و بین خانواده‌های محروم توزیع می‌شود. ارزش هر سبد غذایی یک میلیون و 500 هزار ریال و شامل اقلامی ضروری همچون برنج، روغن، حبوبات و ... است.
حجازی با اشاره به اینکه در ایام دهه با برکت ولایت 352 زائر مستمند و محروم استان در قالب 8 کاروان مهر درخشان رضوی به حرم مطهر حضرت شمس الشموس(ع) مشرف می‌شوند، ابراز کرد: زائران به مدت 3 روز میهمان حضرت رضا(ع) هستند و در این مدت در زائرشهر رضوی اسکان می‌یابند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان همدان تصریح کرد: در این ایام 16 جشن مردمی با مشارکت هیئت رزمندگان در استان برگزار می‌شود. همچنین در شب و روز عید غدیرخم جشن‌های مختلفی به همت کانون‌های خادمیاری محلی در شهرستان‌های مختلف استان برگزار خواهد شد.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود