توسط سازمان موقوفات ملک صورت گرفته است؛

تولید گوشت و جوانه اصلاح نژادی مرغوب در واحد دامپروری سنگ‌بست

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۸:۳۶
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از تولید گوشت و جوانه اصلاح نژادی مرغوب در واحد دامپروری سنگ‌بست این سازمان خبر داد.
حمیدرضا قاسمی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: واحد گاوداری پرواری سنگ‌بست بر اساس وقف‌نامه 8710 به مساحت 3،5 هکتار و زیربنای 6900 مترمربع در استان خراسان رضوی شهرستان مشهد و در 35 کیلومتری جاده مشهد– فریمان واقع شده است.
وی ادامه داد: این واحد به علت قدیمی بودن در سال 1392 بازسازی و احیا شده و با انتقال تعداد 180 رأس گوساله نر بالای 5 ماه از هر دو واحد گاوداری فریمان و چناران سازمان موقوفات ملک به منظور تولید گوشت و جوانه اصلاح نژادی شروع به کار کرده است.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی با اشاره به 615 رأس دام سنگین در واحد دامپروری سنگ‌بست گفت: با توجه به افزایش تعداد دام، عملیات بازسازی و تعمیرات اساسی برای بهره‌برداری و راه‌اندازی بخش پرواربندی در سال‌های 1392 و 1393 و همچنین افزایش زیربنا شامل احداث سیلو، محوطه‌سازی، ساخت باسکول و... در سال‌های 1393 تا 1395 به منظور افزایش ظرفیت دام انجام شده است.
قاسمی با بیان این که واحد دامپروری سنگ‌بست زمینه اشتغال‌زایی افراد را فراهم کرده است، افزود: هدف از تأسیس این واحد، ایجاد اشتغال مولد در منطقه بوده که علاوه بر ایجاد زنجیره تأمین مواد اولیه، باعث جلوگیری از مهاجرت ساکنان به شهرها نیز شده است.
وی ادامه داد: ارتقا سطح بهره وری بخش کشاورزی در این منطقه، یکی دیگر از اهداف تاسیس واحد دامپروری سنگ بست را به خود اختصاص داده است.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی درباره چگونگی و نحوه استفاده از درآمد حاصل از این موقوفه بیان کرد: از خالص درآمد این رقبه بر اساس مصارف تعیین شده در موقوفه 8710 پس از کسر مخارج لازم، مابقی در بیمارستان و موزه ملی ملک و بیمارستان ثامن‌الائمه(ع) چناران به مصرف می‌رسد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید