با دستور تولیت آستان قدس رضوی انجام شد،

آغاز پروژه اشتغال‌زایی در زابل و احداث مجتمع‌های چند منظوره در کرمان و بجنورد

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۶:۴۹
با دستور تولیت آستان قدس رضوی و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس پروژه‌ اشتغال‌زایی در زابل و احداث مجتمع‌های چند منظوره در کرمان و بجنورد آغاز شد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در ارتباط ویدئوکنفرانسی با شهرستان زابل، دستور آغاز بهره‌برداری از طرح محرومیت زدایی کشت و صنعت و دامداری مکانیزه در این شهرستان را صادر کرد و گفت: ان‌شاءالله خداوند متعال به مردم عزیز زابل توفیق عنایت کند که در پرتو نورانیت حضرت زهرا(س) زندگی با امید، با نشاط و فاطمی داشته باشند و به ما هم توفیق عنایت کند که برخوردار از عنایت حضرت رضا(ع) باشیم.
وی افزود: امروز به برکت حضرت رضا(ع) در سراسر ایران اسلامی پروژه‍‌های محرومیت زدایی و خدمت‌رسانی درحال اجراست که امیدواریم گره‌گشای مشکلات مردم باشد.
وی با بیان اینکه به دلیل مرزبانی از مرزهای شرق کشور مدیون مردم سیستان و بلوچستان هستیم، ادامه داد: امیدواریم به برکت نام حضرت رضا(ع) و به همت معاونت امداد مستعضفان آستان قدس رضوی گامی هرچند کوچک در مسیر خدمت‌رسانی به مردم عزیز زابل و محرومیت‌زدایی در این منطقه برداشته شود.
تولیت آستان قدس رضوی همچنین در ارتباط ویدئوکنفرانسی با محل برگزاری مراسم کلنگ زنی مجتمع چندمنظوره استان کرمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ان¬شاءالله خداوند متعال ما را قدردان خون مطهر شهدا و ایثارگری خانواده‌های معظم آنان قرار دهد.
وی ساخت مجتمع‌های چندمنظوره خدماتی و فرهنگی در استان‌های کشور را اقدام ارزشمندی برشمرد و افزود: امروزه بسیاری از دلدادگان و عاشقان حضرت رضا(ع) در سراسر کشور آماده خدمت‌رسانی به مردم به نام حضرت رضا(ع) هستند، بنابراین می‌توان از این ظرفیت در مسیر گره‌گشایی از زندگی مردم استفاده کرد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی بیان کرد: مجتمع‌های چندمنظوره آستان قدس رضوی با سه هدف خدمت‌رسانی به مردم به ویژه اقشار نیازمند، انجام فعالیت‌های فرهنگی و تسهیل زیارت حضرت رضا(ع) احداث می‌شوند.
وی انجام فعالیت‌های فرهنگی را مأموریت اصلی آستان قدس رضوی برشمرد و افزود: امیدواریم با نام مبارک حضرت زهرا(س)، مجتمع چند منظوره خدماتی و فرهنگی کرمان هرچه سریعتر تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد و مردم از آثار و برکات آن بهره‌مند شوند.
تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از مراسم رونمایی از طرح‌های محرومیت زدایی معاونت امداد مستضعفان، در ارتباط ویدئوکنفرانسی با محل کلنگ زنی مجتمع چندمنظوره بجنورد گفت: پروژه‌های محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به نام حضرت رضا(ع) در مناطق محروم استان خراسان شمالی با قدرت درحال اجراست.
وی با بیان اینکه اولویت آستان قدس رضوی خدمت رسانی به مردم سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در حوزه‌های فرهنگی و خدماتی است، اظهار کرد: با توجه به مجاورت این سه استان با بارگاه منور حضرت رضا(ع)، احساس می‌کنیم که در قبال مردم ساکن در خراسان بزرگ وظیفه بیشتری داریم.
تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: علاوه بر موقوفات حضرت رضا(ع) در خراسان شمالی، تولیت یک موقوفه دیگر هم از سوی رهبر معظم انقلاب به آستان قدس رضوی واگذار شده است و باید بخشی از درآمدهای آن صرف فعالیت‌های فرهنگی و خدماتی در این استان شود.
وی ادامه داد: تلاش ما بر این است که بخش عمده‌ای از درآمدهای این موقوفه را صرف ارائه خدمات به مردم استان خراسان شمالی کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی دستور افتتاح مرکز جامع ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی را هم صادر کرد و خطاب به اپراتورهای این مرکز گفت: آستانه تحمل تان را بالا ببرید و اگر در تماس‌های تلفنی با مرکز ارتباطات مردمی انتقادی نسبت به آستان قدس رضوی مطرح شد، با آغوش باز پذیرا باشید و برای اصلاح فرآیندها به بخش‌های مربوطه منتقل کنید.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امیدواریم این مرکز در جهت ارتباط مردم با آستان قدس رضوی زمینه تسهیل ارتباطات را فراهم کند.
گفتنی است، مرکز جامع ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی با تلفن ملی سه رقمی 138 بصورت شبانه‌روز و با امکان تماس از سراسر کشور بدون نیاز به پیش شماره پذیرای سؤالات، انتقادات و پیشنهادات تمام شیفتگان و محبان امام علی بن موسی الرضا(ع) نسبت به مجموعه آستان قدس رضوی است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید