کسب گواهی تعهد به تعالی توسط شرکت آرد قدس رضوی

۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۹:۵۹
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی از کسب گواهی تعهد به تعالی در سطح گواهی‌نامه سومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت توسط این شرکت خبر داد.
محمد صفایی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز درباره اهمیت و لزوم دریافت این گواهی بیان کرد: پیاده‌سازی، اجرا و ارزیابی سازمان‌ها در چارچوب سیاست‌های کلی نظام، اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی، توسعه فرهنگ تعالی در حوزه نهادها، بنیادها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات سراسر کشور و همچنین توسعه فرهنگ الگوی اسلامی- ایرانی، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: علاوه بر این می‌توان تقویت تعامل اثربخش و سازنده در درون و بیرون سازمان، ارج نهادن به سازمان‌های متعالی و بهره‌ور و تقدیر از مدیران و کارکنان آن‌ها، افزایش مستمر سطح رضایت ذی‌نفعان از خروجی نظام مدیریت متعالی حاکم بر این سازمان‌ها را نام برد.
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی با اشاره به ایجاد وحدت و همدلی بیشتر میان تمامی بنگاه‌های اقتصادی کشور و تبادل تجربیات در جریان کسب این گواهی گفت: این امر از طریق دعوت از حوزه‌های مختلف تولیدی، خدماتی دولتی و خصوصی از قبیل صنعت و معدن، تجارت، بانکداری و بیمه، فرهنگی، آموزشی، سلامت، مؤسسات خیریه، سیاحتی و گردشگری و... محقق شده است.
صفایی ادامه داد: بسترسازی و ایجاد فضای رقابتی توأم با خلاقیت و نوآوری در سازمان‌ها، تشویق سازمان‌ها برای اجرای فرآیند خودارزیابی برای شناخت نقاط قوت و نقاط قابل بهبود و تقویت قابلیت‌های سازمانی به منظور چابکی سازمان‌ها در کسب و کار، بخشی دیگر از الزامات دریافت گواهی تعهد به تعالی به شمار می‌رود.
وی با بیان این که شرکت آرد قدس رضوی برای نخستین بار این گواهی را کسب کرده است، افزود: این گواهی از سوی دبیرخانه جایزه ملی تعالی و پیشرفت زیر نظر دفتر رهبر معظم انقلاب اعطاء شده است.
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی ادامه داد: همچنین در صدد هستیم تا با حضور در سطح تقدیر در سال جاری، جایزه ملی تعالی و پیشرفت سازمانی را کسب کنیم.
صفایی درباره دستاوردهای این جایزه تصریح کرد: آشنایی با مدل تعالی سازمانی EFQM، ارتقاء چشم‌گیر شرکت در تمامی سطوح مدیریتی و فردی در حوزه‌های مختلف، ایجاد رابطه مؤثرتر با ذی‌نفعان و شناخت انتظارات آن‌ها، ارتقاء سطح دانش کارکنان و تلاش مستمر برای اصلاح رفتار آن‌ها و... از جمله این موارد است.
وی ادامه داد: این شرکت ضمن حضور در بین 125 شرکت ایرانی در سطح ملی و کسب گواهی تعهد به تعالی سازمانی، توانست در جریان این موفقیت، پروژه‌های بهبود و نقاط قوت خود را نیز شناسایی کند.
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی با اشاره به مراحل کسب این گواهی گفت: در وهله نخست و پس از معرفی یکی از کارکنان به عنوان مدیر تعالی، این فرد در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و توجیهی مدل تعالی برای انتقال مطالب به مدیران و کارشناسان مجموعه حضور یافت.
صفایی ادامه داد: پیاده‌سازی و برگزاری کارگاه‌های مدل تعالی توسط مدیر تعالی برای مدیران و کارشناسان شرکت، تشکیل تیم‌های گروهی از حوزه‌های مختلف بازرگانی، اداری، مالی، کنترل کیفیت و فنی و تولید برای تدوین و تنظیم پرسش‌نامه خودارزیابی تعالی سازمانی و همچنین تنظیم اظهارنامه تعالی سازمانی و... مراحل دیگر دریافت این گواهی را به خود اختصاص داده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید