توسط شرکت آب و خاک قدس رضوی صورت گرفته است؛

پیشرفت 42 درصدی احداث سیستم انحراف سد مخزنی چایلی

۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۹:۴۲
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی از پیشرفت 42 درصدی احداث سیستم انحراف سد مخزنی چایلی توسط این شرکت خبر داد.
مبین رجبی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: سد مخزنی چایلی در کیلومتر 22 جاده مراوه تپه به گنبد و در استان گلستان واقع شده است که موضوع آن اجرای عملیات سیستم انحراف مسیر آب رودخانه اترک برای اجرای بدنه سد می‌باشد.
وی با اشاره به حضور شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی به عنوان پیمان‌کار این پروژه خاطرنشان کرد: کارفرمای پروژه سد مخزنی چایلی، شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان بوده و نظارت بر حسن اجرای موضوع پیمان را شرکت مهندسین مشاور لار به عهده دارد.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی درباره مشخصات این پروژه گفت: این شرکت در بخش سیستم انحراف، اقداماتی شامل احداث کانال‌های ورودی و خروجی به طول‌های 671 و 499 متر، تأسیسات و ابنیه ورودی تونل‌ها، حفر 2 تونل به طول‌های 267 و 247 متر با قطر 5/1(5 ممیز یک دهم) متر و مقطع از نوع نعل اسبی کامل و نیز احداث حوضچه تخلیه رسوب و ابنیه ورودي و خروجی را در دست اقدام دارد.
رجبی ادامه داد: انتقال فیبر نوری به طول 2 کیلومتر، احداث جاده تأسیسات به طول 1850 متر و انتقال خطوط لوله آب شرب به طول 2 کیلومتر، بخشی دیگر از موارد این قرارداد به شمار می‌رود.
وی با اشاره به تصحیح ابنیه فنی راه جایگزین به تعداد 55 دستگاه توسط شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی بیان کرد: همچنین باید لایه توپکا جاده جایگزین توسط این شرکت اجرا شود.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی ادامه داد: همچنین می‌توان تهیه و نصب تجهیزات هیدرو مکانیکال دریچه‌هاي ورودي و خروجی وینچ‌ها و استاپ لاگ‌ها، تجهیز ساختمان‌ها و راه‌های دسترسی به کارگاه بتن‌ریزی تونل انحراف آب و اجرای حفاری و تزریق را به عنوان بخشی دیگر از مفاد قرارداد نام برد.
رجبی درباره اعتبار مالی این پروژه گفت: مبلغ پيمان پروژه احداث سیستم انحراف سد مخزنی چایلی 445 ميليارد ريال و مدت پیمان آن نیز 24 ماه است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود