صادرات 438 تن محصول غذایی رضوی به 6 کشور جهان

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۹:۱۷
مدیر عامل شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی از صادرات بیش از 438 تن محصول این شرکت در سال 1397 خبر داد.
حمیدرضا اصیلی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: این شرکت در سال گذشته محصولاتی همچون رب گوجه‌فرنگی، آبمیوه قوطی و کنسروجات را به کشورهایی نظیر افغانستان، عراق، ترکمنستان، روسیه، آلمان و اتریش صادر کرده است.
وی ادامه داد: به دلیل برخی از مشکلات موجود در حوزه صادرات و ممنوع شدن صادرات رب گوجه‌فرنگی در سال 1397 این امر افزایش چشم‌گیری نداشته است.
مدیر عامل شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی، افزایش صادرات به عراق را از جمله مهم‌ترین دستاوردهای چند سال اخیر این شرکت عنوان کرد.
اصیلی با اشاره به اقدامات این شرکت در راستای گسترش بازار و تعداد کشورهای صادراتی در سال گذشته گفت: در این راستا فعالیت‌هایی همچون بهبود فرمولاسیون، تغییر در بسته‌بندی محصولات برای رقابت با سایر تأمین‌کنندگان و نزدیک شدن به سلایق مشتریان تمهیداتی اندیشیده و اجرایی شده است.
مدیر عامل شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی در پاسخ به این سوال که برای رسیدن به کیفیت و استانداردهای جهانی برای صادرات محصولات این شرکت چه اقداماتی انجام شده است، گفت: در گام نخست از طریق افزایش کیفیت مواد اولیه و محصول نهایی می‌توان به استانداردهای جهانی رسید که این مهم در شرکت فرآورده‌های غذایی رضویی محقق شده است.
اصیلی ادامه داد: در گام‌های بعدی نیز می‌توان بسته‌بندی محصول با توجه به نیاز بازار هدف و رقابت با سایر تأمین‌کننده‌ها را نام برد.
وی درباره گواهی‌نامه‌ها و ایزوهای مورد نیاز برای صادرات محصولات این شرکت بیان کرد: برای این منظور گواهی‌نامه‌هایی از قبیل ایزو، HACCP و همچنین گواهی‌نامه‌های بهداشت و استاندارد ایران و برای کشورهای اسلامی گواهی حلال ضروری است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود