طی سال 1397 صورت گرفت؛

ذخیره ماهانه 12907 تن گندم در سیلوهای شرکت آرد رضوی

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۹:۲۰
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی گفت: میانگین ذخیره‌سازی گندم در سیلوهای این شرکت در سال 1397 به صورت ماهیانه ۱۲ هزار و ۹۰۷ تن بوده است.
محمد صفایی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: این شرکت ۵ سیلو ذخیره‌سازی گندم دارد که ظرفیت هر سیلو ۶ هزار و ۵۰۰ تن است.
وی ادامه داد: شرکت آرد قدس رضوی در سال ۱۳۹۰ با رویکرد ذخیره استراتژیک گندم با توجه به نیاز شرکت، سیلوهای مذکور را ساخته است.
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی درباره ویژگی‌های منحصر به فرد این سیلوها گفت: جنس سیلوها از صفحه‌های فولادی گالوانیزه موج‌دار است که دارای کف بتنی مسطح می‌باشد و تیرهای به کار رفته در سقف از نوع پروفیل C شکل است.
صفایی ادامه داد: تمامی این موارد تأثیر به سزایی در استحکام و کیفیت این سیلوها داشته است.
وی امکان اختلاط گندم‌های متنوع در هنگام تخلیه را یکی از مزایای این سیلوها عنوان کرد و افزود: همچنین می‌توان امکان کنترل درجه حرارت و رطوبت از طریق دوران و تعبیه سیستم‌های تهویه و هوادهی از زیر کندوها را نام برد که به نوبه نقش مهمی در سالم ماندن محصول دارند.
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی ادامه داد: سبکی وزن، امکان مونتاژ و جابجایی سیلوهای فلزی، سهولت تمیز کردن دیواره‌های سیلو و طول عمر بالا، بخشی دیگر از این مزایا به شمار می‌رود.
صفایی، جدا بودن کندوها را موضوعی مهم و اثرگذار در خصوص رعایت مسائل بهداشتی و حفظ گندم در مقابل آفات انباری دانست و بیان کرد: این امر همچنین امکان ذخیره‌سازی گندم‌های مختلف و تفکیک آن‌ها را فراهم می‌کند.
وی ادامه داد: هزینه ساخت این نوع سیلوها کمتر بوده و از سرعت ساخت بیشتری نیز در مقایسه با سیلوهای بتنی برخوردار است.
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال گذشته برای بهبود عملکرد سیلوها و ارتقاء استانداردهای آن خاطرنشان کرد: در این خصوص اقداماتی همچون مراقبت‌های لازم در زمان نگهداری گندم، افزایش ظرفیت بارگیری و تحویل گندم و کنترل عوامل محیطی انجام شده است.
صفایی اضافه کرد: علاوه بر این، ضمن کنترل آلودگی محصول به آفات انباری، به صورت منظم و پیوسته برای تشخیص آلودگی‌های احتمالی، نمونه‌برداری‌های لازم صورت گرفته است.
وی کمبود گندم در سطح استان خراسان رضوی را یکی از مشکلات شرکت‌های تولید‌کننده در صنعت آرد‌سازی و همینطور مجموعه‌های ذخیره‌کننده گندم عنوان کرد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید