احداث قطعات 3 و 4 قطار برقی گلبهار توسط شرکت آب ‌و خاک رضوی

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۹:۲۳
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی گفت: قطعات 3 و 4 قطار برقی شهر جدید گلبهار توسط این شرکت در حال ساخت است.
مبین رجبی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: قطعات 3 و 4 قطار شهری گلبهار در سال 1395 طی مناقصه‌ای عمومی به این شرکت واگذار شد که هم‌اکنون بیشتر بخش‌های آن به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: علیرغم وجود معارضین فراوان در پروژه، با همت و تلاش بسیار خوبی که توسط شرکت عمران شهر جدید گلبهار انجام شده، قسمت‌های زیادی از این موارد بر‌طرف شده و بخش‌هایی جزیی باقی مانده که از سوی کارفرمای پروژه با جدیت در حال پیگیری است.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی افزود: شرکت مادر تخصصی ساخت شهرهای جدید، در راستای توسعه پایدار و تمرکز‌زدایی از کلان شهر مشهد، احداث قطار برقی مشهد گلبهار را در دستور کار خود قرار داده است. 
رجبی هدف از اجرای این پروژه را توسعه شهر جدید گلبهار و تسهیل دسترسی به شهر مقدس مشهد به عنوان پایتخت معنوی برای زائران و مجاوران عنوان کرد.
وی با اشاره به محل این پروژه گفت: محل اجرای پروژه حد فاصل شهرستان مشهد و شهر جدید گلبهار بین کیلومتر400+3 تا 500+21 و در شمال غربی این شهرستان می‌باشد که به منظور ارتقاء دسترسی مردم حومه شهر مشهد و به طور خاص شهر جدید گلبهار در چهار قطعه طراحی و عملیاتی شده است.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی ادامه داد: محدوده کاری شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی نیز قطعات سوم و چهارم طرح و حد فاصل ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ 400+3 اﻟﯽ 500+21 بوده که شامل 18 کیلومتر زیر‌سازی راه‌آهن و ساخت سه دستگاه پل بزرگ در محدوده مذکور است.
رجبی با اشاره به پیشرفت 70 درصدی قطعات 3 و 4 قطار شهری که توسط این شرکت در حال انجام است، افزود: بر اساس قرارداد، مدت پيمان این پروژه 24 ماه و مبلغ آن نیز 281 ميليارد ريال تعیین شده است.
وی ادامه داد: در پروژه قطار برقی شهر جدید گلبهار، شرکت مهندسین مشاور طرح‌آفرینان پارس به عنوان مشاور فعالیت می‌کند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود