علی اورعی زارع خبر داد،

اجرای چندین طرح پژوهشی توسط کشت و صنعت مزرعه نمونه

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۸:۵۲
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی از اجرای چندین طرح پژوهشی توسط این کشت و صنعت خبر داد.
علی اورعی زارع در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز با اشاره به فعالیت‌های این مجموعه در حوزه تحقیقاتی، توسعه و آموزش بیان کرد: اجرای طرح‌های مقایسه در مجموع 122 رقم گوجه‌فرنگی، مقایسه 6 رقم ذرت علوفه‌ای، برنامه تغذیه‌ای گندم، مقایسه 16 رقم چغندر قند و... از جمله این فعالیت‌ها به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: همچنین می‌توان همکاری در تهیه طرح‌های توجیهی فنی اقتصادی پروژه‌های در دست اقدام از قبیل گلخانه، تولید بذر و... و همکاری در اجرای برنامه‌های تعالی سازمانی را نام برد.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی با اشاره به تدوین برنامه سوم مزرعه نمونه گفت: اهداف و برنامه‌های استراتژیک این کشت و صنعت مورد بازنگری قرار گرفته و مطالعات تحلیل محیط داخلی و خارجی تکمیل و در نهایت برنامه سوم برای سال‌های 1397 تا 1401 به صورت مجدد تدوین شده است.
اورعی زارع ادامه داد: این مجموعه علاوه بر تهیه و تدوین صورت کشت پاییزه و بهاره مزارع خود، جلسات کارگروه‌های زراعت و باغبانی را به صورت منظم تشکیل داده است.
وی برنامه‌ریزی و راهبری برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی کشاورزی توسط اساتید متخصص دانشگاهی با هماهنگی مرکز آموزش ضمن خدمت کارکنان آستان قدس رضوی به میزان هزار و 27 نفر ساعت را بخشی دیگر از فعالیت‌های کشت و صنعت مزرعه نمونه در حوزه آموزش عنوان کرد.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی درباره تولید بذر کلزا توسط کشت و صنعت مزرعه نمونه برای اولین بار در شرق کشور بیان کرد: این مجموعه با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و بهره‌گیری از منابع و امکانات موجود و با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به کشت محصول استراتژیک کلزا به صورت بذری اقدام کرده است.
اورعی زارع ادامه داد: مزرعه نمونه در این راستا مجوز تولید بذر کلزای گواهی شده ارقام OP را کسب کرده است.
وی با اشاره به تولید بذر کلزای طبقه هیبرید تصریح کرد: در این خصوص نیز لاین‌های پدری و مادری از خارج تهیه شده است که به منظور تکثیر در مزارع موسسه با رعایت قوانین موسسه ثبت و گواهی بذر و نهال کشور کشت می‌شود.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی افزود: همچنین عملیات تخصصی نظیر کود‌دهی با استفاده از کودهای ریز‌مغذی و شیمیایی، مبارزه با آفات و علف‌های هرز و آبیاری به موقع و در زمان مناسب انجام می‌شود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود