توسط سازمان موقوفات ملک صورت گرفته است؛

اختصاص قطعات اراضی شهری به پروژه‌های عام‌المنفعه

۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۲۱:۵۲
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از اختصاص قطعات اراضی شهری به پروژه‌های عام‌المنفعه توسط این سازمان خبر داد.
حمید‌رضا قاسمی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: واحد اراضی یکی از بخش‌های سازمان موقوفات ملک به شمار می‌رود که در زمینه مدیریت اراضی، نقشه‌برداری و ثبتی سازمان موقوفات ملک فعالیت می‌کند.
وی ادامه داد: اختصاص قطعات اراضی حوزه شهری به پروژه‌های عام‌المنفعه آموزشی، فرهنگی، بهداشت و درمان و... در مناطق محروم از جمله مسجد، بیمارستان، مجتمع‌های آموزشی و... نیز از جمله سایر خدمات واحد اراضی سازمان موقوفات ملک در شهرهای تهران، چناران، گلبهار، شهر توس، سنگ بست، فریمان، نصرآباد و تربت جام به شمار می‌رود.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی اضافه کرد: سازمان موقوفات ملک در امتداد رسالت و سیاست‌های آستان قدس رضوی برای خدمت به محرومان، از گذشته تا کنون در حیطه عملکرد تخصصی خود بر اساس نیات واقف به ارائه و عملیاتی کردن اهداف متعالی وقف گام برداشته است که در این زمینه شناسایی افراد و خانواده‌های بی بضاعت و کمتر برخوردار در حوزه مالکیتی موقوفه که به طریقی حقوق موقوفه بر ذمه دارند و معرفی آن‌ها به حوزه‌های تصمیم‌گیر برای مراعات و مساعدت‌های ویژه به این گروه را می‌توان نام برد.
قاسمی با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌های حوزه اراضی سازمان موقوفات ملک گفت: احراز و هویت‌بخشی به محدوده‌های مالکیتی موقوفه از طریق تفکیک و یا افراز اراضی سازمان در بخش‌های مشاعی و دریافت اسناد مالکیتی تفکیک شده در 98 درصد 54 رقبه و همکاری در پروژه مسکن مهر شهرستان چناران از طریق واگذاری و الحاق 50 هکتار از اراضی موقوفه به محدوده خدمات شهری، از جمله این اقدامات است.
وی ادامه داد: همچنین زمین موقوفه‌ای برای ایجاد پادگان جدید لشگر 77 ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه گرزمی مشهد واگذار و اختصاص داده شده است.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از آماده‌سازی 30 هکتار از اراضی شهری چناران خبر داد و افزود: این امر بر اساس تفاهمات فی‌مابین با سازمان راه و شهرسازی و قطعه بندی زمین از سال 1393 تا کنون انجام شده است.
قاسمی ادامه داد: علاوه بر این، چندین زمین شهری در چناران و تربت جام برای احداث بیمارستان و زمین برای ساخت مجتمع‌های آموزشی و مساجد اختصاص داده شده است.
وی انعقاد تفاهمات متعدد با شهرداری و شورای شهر شهرستان‌ها به ویژه چناران به منظور رفع معارضات و موانع تنظیم و صدور اسناد استیجاری و تسهیل امور مربوطه و معافیت‌ها و تخفیفات پرداختی متصرفین را بخشی دیگر از فعالیت‌های واحد اراضی سازمان موقوفات ملک عنوان کرد. مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی با اشاره به نیروهای مشغول به کار در واحد اراضی سازمان گفت: در این واحد در مجموع 13 نفر در دفاتر واحد اراضی سازمان موقوفات ملک در شهرهای مشهد، چناران، گلبهار، نصرآباد تربت جام، فریمان و تهران مشغول به کار هستند که این افراد از نیروهای مجرب و متخصص دارای مدارک دانشگاهی در سطح عالی هستند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود