ابلاغ موافقت‌نامه اجرای پروژه راه‌آهن گرگان بجنورد مشهد به شرکت مسکن ‌و عمران رضوی

۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۹:۱۴
مدیر عامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی از ابلاغ موافقت‌نامه تأمین منابع مالی و اجرای پروژه راه‌آهن گرگان‌–‌بجنورد– مشهد به این شرکت خبر داد.
محمد‌رضا رئیسی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: ساخت راه‌آهن گرگان‌–‌بجنورد‌–‌مشهد به طول تقریبی 550 کیلومتر با 27 ایستگاه و 16/5 کیلومتر تونل، آرزوی چندین ساله مردم و مسئولان منطقه محروم شمال شرق کشور است.
وی ادامه داد: این راه‌آهن از شهرهای گنبد، کلاله، بجنورد، قوچان، شیروان و گلبهار عبور می‌کند.
مدیر عامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی با اشاره به مزایای این پروژه گفت: راه‌آهن گرگان – بجنورد – مشهد می‌تواند سالانه تا 10 میلیون نفر تن انواع بار و مسافر منطقه یا ترانزیتی کشور را حمل کند.
رئیسی افزود: ضمن این که طرح مذکور نقش به سزایی در تسهیل و ایمن‌سازی ترابری بار و مسافر مناطق محروم و مشتاق زیارت بارگاه منور رضوی ایفا خواهد کرد.
وی با اشاره به تأمین مالی طرح از محل 85 درصد فاینانس ارزی پیمان‌کار چینی و 15 درصد از محل صندوق توسعه ملی بیان کرد: موافقت‌نامه تأمین منابع مالی و اجرای پروژه (DB+F) با مبلغ اولیه 16/6 میلیارد یوآن چین معادل 4 هزار و 200 میلیارد تومان با مدت اولیه 60 ماه به شرکت مسکن و عمران قدس رضوی ابلاغ شده است.
مدیر عامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی تسهیل حمل و نقل ایمن و ارزان زائران بارگاه منور رضوی، اتصال خراسان شمالی به خطوط ریلی، کاهش سوانح جاده ای و مصرف سوخت و... را بخشی از اهداف مهم این پروژه عنوان کرد.
رئیسی ادامه داد: علاوه بر این، در دوره ساخت پروژه راه‌آهن گرگان – بجنورد – مشهد، پیش‌بینی شده برای 7 هزار و 300 نفر اشتغال مولد ایجاد شود که به نوبه خود دستاوردی مهم به شمار می‌رود.
وی درباره تکنولوژی‌های در نظر گرفته شده برای کار در این پروژه بیان کرد: در پروژه راه‌آهن گرگان‌–‌بجنورد‌–‌مشهد، تجهیزاتی مدرن از جمله ارتباطات جدید رادیویی، علائم مدرن CTC و ATC ، فیبر نوری، مخابرات تلفنی و دیتای مناسب به کار گرفته خواهد شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود