برداشت 5800 تن محصول زراعی و باغی از اراضی کشت ‌و صنعت انابد

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۷:۲۵
مدیر کشت و صنعت انابد آستان قدس رضوی گفت: طی سال 1397 میزان 5 هزار و 875 تن محصول زراعی و باغی از اراضی این کشت ‌و صنعت برداشت شده است.
احمد هراتی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: طی سال گذشته هزار و 486 هکتار به کشت محصولات زراعی اختصاص داده شده که از این مساحت، هزار و 357 تن جو، 497 تن گندم، 667 تن کلزا، 114 تن زیره، 359 تن یونجه، هزار و 261 تن وش پنبه، 891 تن خربزه و 912 تن ذرت برداشت شده است.
وی ادامه داد: همچنین از سطح 18 هکتار باغات بارده پسته، 57 تن پسته تر برداشت شده است.
مدیر کشت و صنعت انابد آستان قدس رضوی افزود: این مجموعه دارای 20 هکتار باغ بارده پسته، حدود 106 هکتار باغ غیر بارده پسته و همچنین یک هکتار باغ سنجد می باشد که به صورت الگویی کشت کرده است.
هراتی با اشاره به فعالیت‌های این کشت و صنعت برای افزایش محصولات زراعی و باغی گفت: توسعه و استفاده از سیستم‌های تحت فشار در محصولات زراعی، تولید محصول سالم در باغات پسته و به تبع آن افزایش محصول، استفاده از ارقام با طبقات بالای مادری برای افزایش عملکرد و... از جمله این موارد به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: همچنین می‌توان پوشش‌دار کردن بذور به ویژه زیره به سموم و کودهای قبل از کاشت برای استقرار و توسعه این محصول و استفاده از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی برای امر تغذیه را نام برد.
مدیر کشت و صنعت انابد آستان قدس رضوی درباره نقاط قوت محصولات کشت و صنعت انابد در مقایسه با محصولات مشابه بیان کرد: خلوص بالای بذور تولیدی محصولاتی از قبیل پنبه و زیره سبز و تولید محصول سالم پسته نسبت به اینکه این محصول در منطقه‌ای با باقیمانده سموم است، از جمله نقاط قوت تولیدات این مجموعه است.
هراتی ادامه داد: کشت و صنعت انابد همچنین تأمین‌کننده بذر جو با خلوص بالا و عملکرد مناسب برای منطقه می‌باشد.
وی افزود: با توجه به وجود کارشناسان خبره در رشته‌های مختلف کشاورزی در این مجموعه و نیز نگاه کشت و صنعت انابد به صورت علمی به محصولات زراعی و باغی، محصولات تولیدی توانسته نسبت به ظرفیت منطقه بالاترین کیفیت را از آن خود کند.
مدیر کشت و صنعت انابد آستان قدس رضوی با اشاره به استفاده از طبقات خالص بذری در محصول پنبه توسط این کشت وصنعت گفت: این امر در کنار اجرای توامان با سیستم تحت فشار و بهره مندی از تغذیه مناسب، افزایش عملکرد این محصول را به دنبال داشته است.
هراتی ادامه داد: این مجموعه با اقدامات صورت گرفته در خصوص پسته نیز موفق به تولید محصولی سالم و بدون سم شده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود