افزایش 35 درصدی تولید محصولات زراعی سازمان کشاورزی و موقوفات چناران

۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۰۲:۳۷
مدیر عامل سازمان موقوفات و کشاورزی چناران تابعه سازمان اقتصادی رضوی از افزایش 35 درصدی تولید محصولات زراعی این سازمان در سال 1397 خبر داد.
غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: از مجموع سطح زیر کشت بهاره و پاییزه در سال زراعی 97-96 که حدود 264 هکتار می‌باشد، 5 هزار و 480 تن انواع محصول برداشت شده است.
وی ادامه داد: به این ترتیب میزان عملکرد محصولات این سازمان در هر هکتار و برای گندم 4 هزار و 150 کیلو‌گرم، جو 2 هزار و 500 کیلو‌گرم، کلزا 3 هزار و 400 کیلو‌گرم، ذرت علوفه‌ای 55 هزار کیلو‌گرم، گوجه‌فرنگی 83 هزار کیلو‌گرم، یونجه 7 هزار و 500 کیلو‌گرم و چغندر‌قند 78 هزار کیلو‌گرم بوده است.
مدیر عامل سازمان موقوفات و کشاورزی چناران با اشاره به محصولات باغی این سازمان گفت: این باغات شامل 10 هکتار گلابی مربوط به باغ شاهین قلعه، 4.5 هکتار سیب، هلو و زردآلو باغ ناوخ و 8 هکتار باغ گلابی اسپادانا و سیب لبنانی واقع در پس پشته است.
باقرزاده ادامه داد: مجموع محصولات باغی به صورت سردرختی و بر اساس آیین‌نامه معاملات سازمان موقوفات و کشاورزی چناران به فروش رسیده است.
وی افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته و تمهیدات اندیشیده شده در سال زراعی 97-96 محصولات باغی سازمان همچون گلابی درگزی، سیب لبنانی و هلو علاوه بر کمیت از کیفیت بهتری نیز برخودار بوده است.
مدیر عامل سازمان موقوفات و کشاورزی چناران درباره موفقیت‌های این سازمان در سال گذشته بیان کرد: با اعمال اصول مدیریت بهینه زراعی هم‌زمان با توسعه سیستم آبیاری تحت فشار در محل چاه شماره 3 مزرعه قره‌تپه، این سازمان موفق به تولید محصول چغندرقند در سطح 28 هکتار با عملکرد 92 تن در هکتار شده است.
باقرزاده ادامه داد: در این خصوص نیز سازمان موقوفات و کشاورزی چناران از طرف مدیریت سازمان جهاد کشاورزی شهرستان چناران به عنوان چغندرکار نمونه شهرستان انتخاب شده است.
وی افزود: در واقع این سازمان در تولید محصول چغندرقند نسبت به میانگین عملکرد شهرستان چناران که 58 تن در هکتار بوده، 37 درصد افزایش تولید داشته است.
مدیر عامل سازمان موقوفات و کشاورزی چناران با اشاره به افزایش حدود 87 درصدی تولید محصول گوجه‌فرنگی در هکتار در مقایسه با میانگین عملکرد این شهرستان خاطرنشان کرد: میزان تولید این محصول در سطح چناران 44 تن در هکتار بوده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود