علی اورعی زارع:

ورمی‌کمپوست، کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی را افزایش می‌دهد

۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۲۱:۰۳
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی گفت: استفاده از کود ورمی‌کمپوست، کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی را نسبت به کود شیمیایی افزایش می‌دهد.
علی اورعی زارع در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: ورمی‌کمپوست متشکل از ورمی‌(کرم خاکی) و کمپوست‌(کود آلی) به معنای نوعی کود آلی است که از فعالیت کرم خاکی حاصل می‌شود.
وی ادامه داد: تولید ورمی‌کمپوست فرایندی نیمه هوازی است که توسط گونه‌ای خاص از کرم‌ها، قارچ‌ها، باکتری‌ها و اکتینومیست‌ها انجام می‌شود.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی اضافه کرد: در واقع ورمی‌کمپوست، مجموعه‌ای از فضولات کرم به همراه مواد آلی تجزیه شده و نیز اجساد کرم‌‌ها است که برای گیاه ارزش غذایی فراوانی دارد.
اورعی زارع درباره مزایای این کود گفت: در ورمی‌کمپوست مشکلات مربوط به باقی ماندن کود شیمیایی در مواد غذایی وجود ندارد.
وی ادامه داد: همچنین مواد حاصل، مربوط به بستر رشد کرم است که پس از دفع مواد زاید از سیستم گوارشی کرم در محیط باقی می‌ماند.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی بالا بودن میزان عناصر اصلی غذایی در مقایسه با سایر کودهای آلی را یکی دیگر از مزایای استفاده از کود ورمی‌کمپوست در اراضی کشاورزی عنوان کرد.
اورعی زارع ادامه داد: همچنین می‌توان برای این کود ویژگی‌هایی نظیر سبک و فاقد هر گونه بو، عاری از تخم علف‌های هرز، حاوی میکرو ارگانیسم‌‌های هوازی مفید مانند ازتوباکتری‌ها، قابلیت مصرف در تولید تمامی محصولات کشاورزی و... را نام برد.
وی با اشاره به وجود عناصر مغذی در ورمی‌کمپوست بیان کرد: این نوع کود با دارا بودن مواد محرکه رشد گیاهی نظیر ویتامین‌ها به ویژه ویتامین 12 Bو نیز داشتن عناصر میکرو مانند آهن، روی، مس و منگنز، یکی از بهترین و سالم‌ترین کودها برای افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی به شمار می‌رود.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی افزود: ورمی‌کمپوست علاوه بر این که به صورت صددرصدی در داخل کشور و توسط کشت و صنعت مزرعه نمونه تولید می‌شود، به صورت کامل با الزامات قوانین و مقررات محیط زیست انطباق دارد.
اورعی زارع عاری بودن ورمی‌کمپوست از باکتری‌های غیر هوازی، قارچ‌ها و میکروارگانیسم‌های پاتوژن را یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این کود دانست و افزود: متاسفانه آن طور که باید ورمی‌کمپوست در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: این کود ضمن اصلاح خصوصیات فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی خاک، از قابلیت بالایی برای نگهداری آب و مواد غذایی برخوردار است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود