از سوی شرکت کسب و کار رضوی

طرح توانمندسازی کشاورزان در سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود

۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۲۳:۰۵
مدیر عامل شرکت کسب و کار رضوی گفت: طرح توانمند‌سازی کشاورزان با حداقل 3 هکتار زمین در روستای جنت‌آباد از بخش بمپور استان سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود.

مدیر عامل شرکت کسب و کار رضوی گفت: طرح توانمند‌سازی کشاورزان با حداقل 3 هکتار زمین در روستای جنت‌آباد از بخش بمپور استان سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود. 
مهدی جعفرنژاد در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: با توجه به خشكسالي‌های اخير در منطقه سيستان، علوفه موجود در منطقه به هيچ عنوان جوابگوی ساماندهی خوراك دام نیست و اين در حالی است كه در مناطق وسيعی از استان، منابع عظيمی براي تأمين بخش اعظمی از علوفه مورد نياز موجود است.
وی ادامه داد: متأسفانه به دليل عدم ارائه آموزش‌های لازم و كشت سنتی، حجم عظيمی از اين منابع بلا استفاده مانده و در مواردی كه مورد بهره‌برداری واقع شده است، شاهد حداقل بهره‌وری ممكن هستيم.
مدیر عامل شرکت کسب و کار رضوی اضافه کرد: لذا با توجه به نياز مبرم كشور به علوفه و جلوگيری از هدررفت منابع طبيعی به ویژه آب، طرح توانمندسازی كشاورزان با حداقل 3 هكتار زمين زراعی در دستور كار قرار گرفته است.
جعفرنژاد با اشاره به جزییات این طرح گفت: در طرح مذکور، نهاده‌های توليد از قبيل بذر، كود، سم و همچنين تجهيزات مكانيزه كشاورزی به كشاورزان اعطا شده و آموزش‌ها و مشاوره‌های فنی مورد نياز به منظور افزايش بهره‌وری به كشاورزان ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: در نهايت محصولات توليدی به منظور رفع دغدغه كشاورزان در حوزه بازار، به صورت تضمينی از كشاورزان خريداری خواهد شد.
مدیر عامل شرکت کسب و کار رضوی افزايش بهروه‌وری در هكتار و در نتیجه كاهش قيمت تمام شده علوفه توليدی و در عین حال افزايش انتفاع دامداران را بخشی از مزیت‌های این طرح عنوان کرد.
جعفرنژاد ادامه داد: بنابراين طرح مذکور كه منطقه عملياتی آن بلوچستان در نظر گرفته شده، مكمل طرح توانمندسازی دامداران سيستان است.
وی با بیان اینکه اتصال بين دو منطقه سيستان و بلوچستان با دو قوميت و مذهب متفاوت، یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ اين طرح به شمار می‌رود، افزود: اين مسئله باعث ايجاد و تقويت تعاملات اجتماعی و گره زدن منافع اقتصادی بين دو منطقه و در نهايت تعميق وحدت پايدار می‌شود.
 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید