در آستانه ميلاد باسعادت حضرت امام رضا(ع) صورت گرفت؛

رونمايي از گام‌هاي بلند آستان قدس رضوي در تحقق اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال

۱۳۹۶/۰۵/۱۱ - ۱۴:۱۴
با حضور قائم مقام توليت آستان قدس رضوي از ٨ پروژه اقتصاد مقاومتي آستان قدس رضوي رونمايي شد.
به گزارش آستان نیوز، در آستانه میلاد با سعادت حضرت امام رضا(ع)، آئین بهره برداری و رونمایی از  ٨ پروژه عظیم اقتصادی برای ایجاد اشتغال ٥ هزار و ٨٠٠ نفر برگزار شد.
 قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی پس از آغاز عملیات اجرایی ٢ پروژه احداث گلخانه ١٠٠ هکتاری و باغ مادری ١٣ هکتاری در سالن اجتماعات مزرعه نمونه آستان قدس رضوی حضور یافت و ٦ پروژه دیگر را افتتاح کرد.
سید مرتضی بختیاری اظهار داشت: با بهره برداری و رونمایی از عملیات اجرایی این ٨ پروژه گام بزرگی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری برداشته خواهد شد.
وی تصریح کرد:صیانت و افزایش بهره وری موقوفات امام رضا(ع) مهمترین رسالت آستان قدس رضوی است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: در مجموعه آستان قدس رضوی ٤٦٥ موقوفه و ٢ هزار و ٧٥٠ رقبه موقوفاتی وجود دارد که استفاده بهینه و ایجاد درآمد پایدار از آنها برای رفاه حال زائران از وظایف ماست.
وی گفت: رویکرد آستان قدس رضوی در دوره جدید شفافیت و پاسخگویی به مردم است زیرا مردم حق دارند که از خدمتگزاران خود سئوال کنند که با این امکانات و دارایی های امام رضا(ع) چه اقداماتی انجام می شود.
بختیاری با اشاره به افزایش تعداد موقوفات و نذورات نسبت به سال گذشته اذعان داشت: بایستی قدر این سرمایه عظیم را بدانیم و برای تحقق نیات واقفان نیک اندیش آستان قدس، جهادی و شبانه روزی تلاش نماییم.
وی با اشاره به تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی در رویکردهای اقتصادی این مجموعه اظهار کرد: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در منشور ٧ گانه، ساماندهی بنگاه های اقتصادی و تلاش در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و گره گشایی از کار محرومان و مستضعفان ار اولویت های است که با جدیت دنبال می کنیم.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: توجه به توسعه علم و فناوری  با ایجاد معاونت علمی و بنیاد سلامت پیگیری شده و در آینده نزدیک شاهد تحولاتی عظیم در این حوزه ها خواهیم بود.
وی گفت : برای این ٨ پروژه در حوزه های کشاورزی، دامپروری ، دارویی، راه و ساختمان اعتباری بالغ بر ٨٠٠ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
شایان ذکر است، پروژه های آغاز عملیات اجرایی آزادراه مشهد، چناران و قوچان، بهره برداری از ٥٠ هکتار باغات متراکم انواع میوه، بهره برداری از سبد جدید دارویی داروسازی ثامن، بهره برداری از سیستم آبیاری ٢٥٠ هکتاری مزرعه نمونه و ٣٠٠ هکتاری مزرعه انابد،اجرای ٣ پروژه طرح جامع کارآفرینی و تولید و آغاز فاز توسعه و تجمیع واحدهای دامپروری رضوی و احداث گلخانه ١٠٠ هکتاری مورد رونمایی  و بهره برداری قرار گرفت.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود