رئیس بنیاد سلامت رضوی خبر داد،

کمک‌های دارویی و درمانی آستان قدس رضوی برای سیل‌زدگان گلستان ارسال شد

۱۳۹۸/۰۱/۱۲ - ۲۱:۲۲
رئیس بنیاد سلامت رضوی از ارسال کمک‌های دارویی و درمانی آستان قدس رضوی برای سیل‌زدگان استان گلستان خبر داد.
دکتر محمود شبستری در گفت‌و‌گو با خبرنگار آستان نیوز در خصوص جزئیات این کمک‌های دارویی و درمانی بیان کرد: تا کنون در مجموع یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال لوازم پزشکی و دارویی از سوی مجموعه‌های بهداشتی و درمانی آستان قدس رضوی به مناطق سیل‌زده استان گلستان اهدا شده است.
وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده، یک محموله دارویی به ارزش 600 میلیون ریال از سوی بیمارستان فوق تخصصی رضوی برای کمک به هم‌وطنان سیل‌زده این استان ارسال شده است.
رئیس بنیاد سلامت رضوی ادامه داد: همچنین یک محموله‌ دیگر شامل اقلام دارویی ضروری و تجهیزات پزشکی به ارزش ۴۳۰ میلیون ریال از سوی مؤسسه خدمات دارویی رضوی (داروخانه مرکزی امام رضا(ع)) به مناطق سیل‌زده استان گلستان اهدا شد.
وی اضافه کرد: این بنیاد در راستای خدمات‌رسانی بیشتر به مردم سیل‌زده گلستان، محموله‌ای به ارزش 120 میلیون ریال شامل شیر خشک و همچنین بسته‌های حمایتی تهیه و به این استان فرستاده است.
شبستری تصریح کرد: همچنین تیمی 20 نفره شامل پزشکان عمومی و متخصص با همیاری بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور ارائه خدمات پزشکی به سیل‌زدگان هشتم فروردین ماه به شهر گنبدکاووس استان گلستان اعزام شدند. این تیم درمانی حداقل ۷ روز در منطقه جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران حضور خواهند داشت.
وی در ادامه از اعلام آمادگی خادمیاران سلامت رضوی در گوشه و کنار ایران اسلامی برای کمک به هم‌وطنان در مناطق سیل‌زده سراسر کشور خبر داد و افزود: ساماندهی و هماهنگی خادمیاران سلامت رضوی برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان از سوی مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی(دارالشفاء امام رضا(ع)) در حال پیگیری و انجام است تا در صورت نیاز تیم‌های بهداشتی و درمانی با تجهیزات و امکانات لازم در اسرع وقت به مناطق مورد نیاز اعزام شوند.
رئیس بنیاد سلامت رضوی بیان کرد: این بنیاد با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و مساعدت و همیاری خیرین حوزه سلامت و خادمیاران سلامت رضوی سعی کرده تا حد امکان در زمینه تأمین اقلام دارویی و غیردارویی مورد نیاز مناطق سیل‌زده استان گلستان و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم این مناطق مدد رساند.
گفتنی است، بنیاد سلامت آستان قدس رضوی زیر مجموعه معاونت علمی آستان مقدس حضرت رضا(ع) با هدف ایجاد هم‌سویی و هم‌افزایی در تمامی بخش‌های فعال در حوزه بهداشت و درمان این آستان مقدس برای تأمین انتظارات عمومی مردم به‌ویژه اقشار محروم و حرکت در راستای الگوسازی فعالیت‌های حوزه سلامت حول محور بارگاه مطهر رضوی در سال 1396 تشکیل شده است.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید