آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار تولیت آستان قدس رضوی:

حرم حضرت ثامن الحجج(ع) همواره مورد احترام مسلمانان و حتی غیر مسلمانان بوده است

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۰۳:۴۹
آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار تولیت آستان قدس رضوی گفت: حرم حضرت ثامن الحجج(ع) همواره مورد احترام مسلمانان و حتی غیر مسلمانان بوده است.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، آیت الله صافی گلپایگانی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی گفت: این افتخار بزرگ و مقدّس را به شما تبریک می‌گویم و از خداوند متعال مسألت دارم که در این آستان ملک پاسبان موفق باشید و بتوانید تمام سعی و تلاش خود را در احیای امر اهل بیت علیهم السلام به کار بگیرید.
وی با تاکید بر اینکه نسبت به احیا و حفظ موقوفات آستان قدس رضوی بر طبق نیّات واقفان تلاش صورت گیرد، اظهار کرد: حرم مطهّر حضرت ثامن الحجج(ع) همیشه مورد احترام همه مسلمانان و حتی غیر مسلمانان بوده و بسیاری از شعرای شیعه و اهل سنّت برای مقام والای آن حضرت، اشعاری دارند که از بهترین سروده‌هاست.
مرجع عالیقدر تشیع افزود: کتابخانه آستان قدس رضوی یکی از گنجینه های بزرگ دینی جهان اسلام است، من در دوران جوانی که به مشهد مشرّف می‌شدم همه روزه به کتابخانه می‌رفتم و از کتاب‌‌های نفیس و گرانسنگ و منحصر به فرد آن استفاده می‌کردم. در بعضی از این کتاب‌ها، نکات مهمّی است که باید آن‌ ها را به عالمان دین و کتاب‌دوستان معرّفی نمود.
آیت الله صافی گلپایگانی اظهار کرد: موقوفات آستان قدس رضوی بسیار مهم است. بعضی از وقف‌نامه‌ها خود به تنهایی تاریخ هستند و از نظر محتوا و ادبیات در اوج کمال و ادب محسوب می شوند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید