زهرا خسروی عنوان کرد:

گسترش برنامه «زنگ کتاب» در کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند

۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۶:۲۳
رئیس کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند وابسته به سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از گسترش برنامه زنگ کتاب این کتابخانه در آذر ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، زهرا خسروی با بیان این خبر گفت: کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند طی یک ماه گذشته با همکاری کتابداران این کتابخانه در مكتب القرآن، كانون فرهنگي آدينه، چندین مهد و پيش‌دبستاني و خانه سالمندان اجرای برنامه داشته است.
وی پرسش در خصوص مطالب ارائه شده از مخاطبان، اهدای کتاب، برگزاری مسابقات نقاشي بين كودكان، خوانش كتاب قصه، هدايت كودكان در جهت قصه‌گويي براي ساير كودكان، برگزاري مسابقات نقاشي بين كودكان، خوانش كتاب قصه، آموزش وضو، بيان فوايد كتاب و كتابخواني، معرفي مناسبت‌های دینی و ملی، معرفي كتابخانه و شرايط عضويت را از جمله مطالبی عنوان کرد که در برنامه‌های زنگ کتاب این ماه توسط کتابداران این کتابخانه به آن پرداخته شده است.
رئیس کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند، قصه‌گویی و بيان افسانه‌هاي بيرجندي توسط سالمندانی را که در خانه سالمندان حضور داشتند از حاشیه‌های جذابی عنوان کرد که در برنامه زنگ کتاب ایجاد شده است.
خسروی همچنین با اشاره به تعدادی از منابع خوانش شده در این برنامه‌ها گفت: كتاب‌هاي «با چادر قشنگت مثل فرشته‌ها شدي»، «جهان يك خدا دارد»، «حسني ميره به شهر قم»، «مهر رضوي»، «احكام پاكي و آلودگي: پيك پاكي‌ها»، «خرسي و ديگران»، «صاعقه 2» و «در كام نهنگ: زندگي حضرت يونس(ع)» برخی از منابعی بود که بخش‌هایی از آن برای مخاطبان برنامه زنگ کتاب خوانش شده است.
«پيامبران و قصه‌هايشان»، «قصه‌ي زندگي چهارده معصوم(ع)»، «نماز پروانه»، «با چادر قشنگت مثل فرشته‌ها شدي»، «حسني ميره به شهر قم»، «مي‌خوام نماز بخونم»، «خدا آگاه و دانا است»، «بچه مسلمون كيه؟ اصول دينش چيه؟»، «چشم من»، «گنجشك‌هاي گوهرشاد»، «دو شريك»، «مجموعه كتاب‌هاي مهارت‌هاي زندگي» و «مهارت‌هاي اجتماعي(ويژه دوره پيش دبستاني)» نیز از دیگر منابع خوانش شده بود که وی به آن اشاره کرد.
رئیس کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند اضافه کرد: کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند تنها کتابخانه سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در استان خراسان جنوبی به شمار می‌رود که با بهره‌مندی از بخش‌های مختلف مطالعاتی مانند تالار مطبوعات و تالار مطالعه قفسه باز، زیر نظر معاونت امور کتابخانه‌های وابسته آستان قدس رضوی به بیش از 200 هزار عضو اهل علم و پژوهش خدمات‌رسانی می‌کند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود