به مناسبت روز مهندس

خواجه نصيرالدين طوسی در کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند معرفی می‌شود

۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۱۹:۵۰
کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند با برگزاری نمایشگاه کتابی با عنوان «استاد البشر؛ خواجه نصیرالدین طوسی» روز مهندس را ارج می نهد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، به مناسبت 5 اسفند ماه، روز بزرگداشت خواجه نصيرالدين طوسی و روز مهندسی، نمايشگاه كتاب و نرم‌افزاری با عنوان «استاد البشر؛ خواجه نصیرالدین طوسی» در این کتابخانه برگزار شد.
«شعر و شاعری در آثار خواجه نصير»، «اوصاف الاشراف»، «تاريخچه رياضيات»، «نور هندسی»، «طلوع خورشيدی بی‌غروب»، «سرگذشت و عقايد فلسفی خواجه نصيرالدين طوسی»، «زندگينامه مشهورترين دانشمندان و مخترعان»، «علم‌النفس از ديدگاه دانشمندان مسلمان»، «ديدار با ابرار»، «اخلاق ناصری»، «آشنايی با فيلسوفان مسلمان»، «رياضيدانان مسلمان»، «مهندسی سواحل»، «اقتصاد مهندسی»، «مهندسی ژنتيك»، «مهندسی بيوشيمی»، «مهندسی نفت»، «اصول مهندسی صنايع غذايی»، «نقش ويژه آلياژهای حافظه‌دار در مهندسی پزشكی» برخی از عناوینی است که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
همچنین «رياضی مهندسي»، «بسته جامع آموزش مهندسی برق»، «بسته‌های جامع آموزش مهندسی مكانيك»، «مهندسی الكترونيك»، «مهندسی معماری» منتخبی از نرم‌افزارهايی است که در این نمایشگاه در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.
آشنايی ارباب رجوعان با خواجه نصيرالدين طوسی، فيلسوف، متكلم، فقيه، ستاره‌شناس، انديشمند، رياضيدان، منجم، پزشك و معمار ايرانی سده هفتم و شاخه‌های مختلف مهندسی هدف از برگزاری این نمایشگاه است که از 30 بهمن تا 6 اسفند ماه برای بازديد علاقه‌مندان داير خواهد بود.
گفتنی است کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند در کنار ارائه خدمات مطالعاتی با برگزاری برنامه‌های گوناگون فرهنگی مانند نمایشگاه‌های متنوع در مناسبت‌های ملی و مذهبی، مهیا کردن فرصت بازدیدهای گروهی برای علاقه‌مندان و برپایی کارگاه‌های آشنایی با خدمات کتابخانه ویژه دانش‌آموزان، در مسیر اشاعه فرهنگ مطالعه در استان خراسان جنوبی فعالیت می‌کند.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید