مدیر توسعه امور سلامت آستان قدس رضوی خبرداد؛

ویزیت تخصصی بیش از 3000 نفر از بیماران روستاهای محروم شهرستان کلات نادر

۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۲۲:۴۹
مدیر توسعه امور سلامت آستان قدس رضوی گفت: طی دومین مرحله اردوی محرومیت زدایی این بنیاد، بیش از 3000 نفر از بیماران روستاهای محروم شهرستان کلات نادر خراسان رضوی مورد ویزیت تخصصی قرار می‌گیرند.
دکتر محمود ابراهیمی در حاشیه برگزاری دومین مرحله اردوی محرومیت زدایی بنیاد سلامت رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، با بیان این مطلب که بنیاد سلامت رضوی در حوزه بهداشت و درمان در روستاهای شهرستان کلات نادر طبق 2 برنامه هدفمند پیش می‌رود، اظهار کرد: نخستین برنامه، پایش سلامت و غربالگری مردم محروم این شهرستان با تست قند خون و فشار خون است که پنجشنبه هفته گذشته با حضور 8 اکیپ پزشکی 2000 نفر در 16 روستای شهرستان کلات نادر مورد غربالگری قرار گرفتند.
وی ادامه داد: پس از انجام مراحل غربالگری، بیش از 750 نفر از مردم این شهرستان با دستور پزشک عمومی نیاز به ویزیت تخصصی داشتند که برای ویزیت تخصصی این بیماران دومین مرحله اردوی محرومیت زدایی بنیاد سلامت رضوی به همت این بنیاد امروز 20 دی ماه در بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) آغاز شد.
مدیر توسعه امور سلامت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در این مرحله از اردوی محرومیت زدایی بنیاد سلامت رضوی بیمارانی که نیازمند به ویزیت تخصصی هستند مورد پذیرش قرار می‌گیرند، گفت: 750 بیماری که در مرحله نخست توسط پزشکان عمومی مشخص شده که نیازمند ویزیت تخصصی هستند؛ در مرحله دوم با ارائه برگه ارجاعی یا مهرزده مورد ویزیت رایگان پزشکان متخصص قرار می‌گیرند.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: 22پزشک متخصص در رشته‌های اطفال، داخلی، زنان و زایمان، طب اورژانسی، ارتوپد، گوش، حلق و بینی، جراحی عمومی، چشم، اپتومتر، روانپزشکی، رادیولوژیست و تکنسین اورژانس و علاوه بر این 50 نفر پرستار در دومین مرحله اردوی محرومیت زدایی بنیاد سلامت رضوی در قالب خادمیاران سلامت رضوی حضور پیدا کرده‌اند تا خدمات درمانی و دارویی تخصصی و رایگان را به نیازمندان این شهرستان ارائه کنند.
وی تاکید کرد: طی دو روز برگزاری این اردوی جهادی، پیش بینی می‌شود که بیش از 3000 نفر از بیماران نیازمند روستاهای محروم شهرستان کلات نادر مورد ویزیت پزشکان متخصص بنیاد سلامت رضوی قرار بگیرند که این کمک شایانی در حوزه بهداشت و سلامت به مردم شهرستان کلات نادر از سوی آستان قدس رضوی است.
گفتنی است؛ این مرحله از اردوی محرومیت زدایی بنیاد سلامت رضوی با همکاری شبکه بهداشت و درمان استان خراسان رضوی و بسیج جامعه پزشکی در شهرستان کلات نادر از تاریخ 20 دی ماه الی 21 دی ماه در حال برگزاری است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود