تحصیل 76 قرآن آموز دختر و پسر در مهد الرضا(ع) موقوفات سمنان

۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۹:۰۳
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان از تحصیل 76 قرآن آموز دختر و پسر در مهدالرضا(ع) این موسسه خبر داد.
رضا حقدادی مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: این موسسه یک مهدالرضا دارد که در سال تحصیلی 98-97، تعداد 38 پسر و 38 دختر در آن تحصیل می‌کنند.
وی ادامه داد: این افراد در مقطع پیش دبستانی و در 4 کلاس فعالیت می‌کنند.
حقدادی با بیان این که مهدالرضا(ع) آستان قدس رضوی در شهرستان دامغان با قدمت 18 ساله به منظور ترویج معارف اسلامی و تربیت نونهالان با فرهنگ قرآن شکل گرفته است، افزود: به طور تقریبی بیش از هزار و 600 نفر در کلاس‌های مهدالرضا تا کنون آموزش دیده‌اند.
وی ادامه داد: در این کلاس‌ها کودکان آموزه‌های مختلف قرآنی را به وسیله بازی با حیوانات جنگل در قالب قصه و داستان‌های مختلف پیش دبستانی فرا می‌گیرند که بدین ترتیب، علاوه بر آموزش‌های دوره پیش دبستانی، با قرآن آشنا شده و می‌توانند در پایان دوره قرآن را تلاوت کنند.
حقدادی درباره فضا و امکانات آموزشی این مهدالرضا گفت: با عنایات حضرت رضا(ع)، مهدالرضای این موسسه در سال‌های اخیر از فضا و امکانات مناسب‌تری برخوردار شده و در این راستا سعی شده است کلاس با استانداردهای آموزشی برای کودکان مطابقت داشته باشد تا امکان آموزش به نحو احسن فراهم شود‌.
وی ادامه داد: علاوه بر این به لحاظ امکانات نیز کلاس‌های مهدالرضا(ع) به وسایل بسیاری به عنوان ابزار کمک آموزشی مجهز شده است.
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان اضافه کرد: در حال حاضر در مهدالرضا(ع) این موسسه یک مربی و یک کمک مربی مشغول به فعالیت هستند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود