آزمون ارزیابی و تعیین سطح خادمیاران قرآنی رضوی استان البرز برگزار شد

۱۳۹۷/۱۲/۰۵ - ۲۱:۴۷
به همت کانون تخصصی قرآنی خادمیاران رضوی استان البرز 275 نفر از خادمیاران قرآنی در آزمون ارزیابی و تعیین سطح شرکت کردند.
حسین قضاتلو مسئول کانون تخصصی خادمیاران قرآنی استان البرز در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: اصلی ترین هدف از خادمیاری محرومیت زدایی و ترویج فرهنگ و سیره رضوی است و یکی از مصادیق محرومیت زدایی و ترویج فرهنگ رضوی، ریشه کنی بیسوادی و فقر زدایی از فرهنگ قرآنی است. باید تخصص افراد در حوزه کانون های مرتبط ارزیابی و سنجیده شوند تا بتوانند با قرار گرفتن در جایگاه درست و مناسب بهترین بازدهی را ارائه کنند.
وی افزود: تعداد 275 نفر از خادمیارن قرآنی در سامانه خادمیاری تأیید شده اند با هدف، بررسی توان و اطلاعات قرآنی، بررسی توان تدریس و توان انتقال مفاهیم، مطالب و آموزه های قرآنی، توان کلاس داری، روانشناسی تدریس و ... مورد ارزیابی گرفتند.
قضاتلو ادامه داد: تعداد 50 نفر از خادمیاران خواهر علاقمند به عرصه تدریس باکسب حد نصاب نمره لازم در دوره مهارتی آموزش روش و فنون تدریس حضور یافتند و سایر خادمیاران با حضور در دوره های مشاوره ای و توجیهی بر مبنای علاقه مندی خود به عرصه های مختلف قرآنی آماده خدمت به ساحت قدسی قرآن کریم و امام رضا(ع) هستند.
وی عنوان کرد: خادمیاران قرآنی در کارگاه های آموزشی ویژه خواهران در دوره بهمن ماه طی چهار جلسه و 24 ساعت و دوره آموزشی تخصصی ویژه برادران به مدت دو جلسه و 12 ساعت در اسفندماه سال جاری آموزش های لازم را فرا می گیرند.
مسئول کانون خادمیاری قرآنی رضوی استان البرز خاطرنشان کرد: اواخر اسفندماه نیز، خادمیاران پس از حضور در آزمون های عملی، کتبی و شفاهی لازم، ضمن دریافت گواهی مهارت، جهت ارائه خدمات مورد نیاز راهی عرصه خدمت می شوند.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود