وقفی بی‌سابقه در تاریخ موقوفات آستان قدس رضوی

۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۱۴:۵۹
نمی‌دانم وقتی نگاهش به تابلوی سبز رنگ جاده افتاد چه حسی داشت. آخر چند کیلومتر بیشتر تا مشهد فاصله نداشت. از اصفهان با موتور راه افتاده بود. موتورسیکلتی که چند ماه پیش از شیراز خریده بود و خیلی دوستش داشت، اما او عزم خود را جزم کرده بود تا نذرش را ادا کند.
 دوستان بسیاری به او گفته بودند: «این کار را نکن. موتورت کمیاب است و گران‌قیمت.» اما جوان بیست و سه ساله جهرمی در آن لحظه به هیچ چیز فکر نمی کرد، جز رسیدن به حرم امام رضا(ع).
محسن حداد شهر خفری، جوانی است متولد 1364 که یکی از منحصر به فردترین اشیای تاریخ موقوفات آستان قدس رضوی را به آستان ملکوتی امام هشتم(ع) تقدیم کرده است. واقفی که هم‌اکنون ساکن جهرم استان فارس است و به شغل تابلونویسی مشغول است.
البته داستان وقف محسن حداد برمی‌گردد به سال 1387، وقتی خیلی جوان‌تر بود و به گفته خودش زمانی که از یک سانحه تصادف رانندگی در بخش «خفر جهرم» جان سالم به در ‌برد، نذر کرد هدیه‌ای را تقدیم آستان مقدس امام رضا(ع) کند و ناخودآگاه تصمیم گرفت موتورسیکلتش که در مقایسه با سایر موتورسیکلت‌ها ارزش مادی زیادی داشت و تاکنون نمونه‌اش را ندیده است، وقف آستان قدس رضوی کند.
از او پرسیدم دلش برای موتورسیکلت‌ تنگ نشده است؟ در جوابم گفت: اگر از ته دل نیت کنی، دلت تنگ نمی‌شود.
در آخر این واقف جوان از علاقه خاص خود به امام رضا (ع) گفت و تعریف کرد که پس از هدیه دادن موتورسیکلتش به آستان قدس رضوی چه اتفاق جالبی برای او افتاده است: «بعد از وقف موتور حساب پس‌اندازی در یکی از بانک‌های شیراز افتتاح کردم و به عنایت امام هشتم (ع) مدتی بعد در بانک برنده پول نقد شدم. میزان جایزه‌ام چندین برابر ارزش مادی موتورسیکلتی بود که وقف بارگاه امام رضا(ع) کرده بودم و به نظرم این جریان همه از برکت و آثار همان وقف بوده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود