گزارشی از خدمات موکب‌های آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان،

43 روز میزبانی خادمان رضوی از زائران پاکستانی در مرز میرجاوه

۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۴
هم زمان با فرارسیدن ایام دهه آخر صفر و سالروز شهادت حضرت شمس الشموس(ع) زائران پاکستانی برای عزیمت به مشهدالرضا(ع) بار سفر بسته و با گرفتن ویزا از مرز میرجاوه وارد خاک ایران می‌شوند.
زائران پاکستانی با مشقت فراوان خود را به مرز ایران می‌رسانند تا با استراحتی کوتاه در میرجاوه سفر عاشقانه خود را به سمت کعبه دلها بارگاه نورانی امام علی بن موسی الرضا(ع) ادامه دهند.
آستان قدس رضوی از 17 مهر تا 30 آبان ماه برای خدمت‌رسانی به این زائران در مرز میرجاوه موکب‌هایی را برپا کرده است.

میزبانی روزانه از 1000 زائر پاکستانی در مرز میرجاوه
دادخدا خدایار مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سه سال است که بنا به مأموریت محول شده به دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی توفیق استقبال و میزبانی از زائران پاکستانی در مرز میرجاوه را داریم و خدمت رسانی به زائران پاکستانی تا 3 آذرماه ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه هر سال به حجم خدمت رسانی به زائران افزوده می‎شود، افزود: زائرسرای امام رضا(ع) با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه راه اندازی شده است و هم اکنون ظرفیت پذیرش 3 هزار نفر را برای اسکان دارد.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ایستگاه نانوایی سیار در جوار موکب مرزی آستان قدس رضوی روزانه 12 هزار قرص نان طبخ و به زائران پاکستانی ارائه می‌کند، 40 سرویس حمام پیش ساخته نیز برای استحمام زائران پاکستانی راه اندازی شده است.
خدایار ادامه داد: حضور هئیت‌های مذهبی، مساجد و نهادهای انقلابی برای خدمت رسانی به زائران هر سال افزایش می‌یابد، بنیاد کرامت رضوی، اداره کل اوقاف، مجموعه فرهنگی خاتم الاوصیا(عج) نیز در امر خدمت رسانی همکاری مطلوبی با دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی داشتند.
وی خاطرنشان کرد: آمادگی لازم برای پذیرایی از حجم بالای زائران در روزهای پایانی هفته وجود دارد و با تمام توان پذیرای زائران اربعین خواهیم بود.

همت جهادی خدام رضوی در خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی
همچنین علی خادم مسئول موکب‌های آستان قدس رضوی نیز با اشاره به همت جهادی خدام رضوی در خدمت رسانی به زائران پاکستانی عنوان کرد: خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی به زائران پاکستانی که برای زیارت اربعین به کربلای معلی و سپس به مشهد مقدس مشرف شده بودند و در مسیر برگشت خود از مرز میرجاوه عبور می‌کنند، تا 3 آذر ماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: آشپزخانه خدمت رسانی به زائران پاکستانی به همت خادمیاران رضوی در مرز میرجاوه فعالیت دارد و در چهار موکب مرزی در میرجاوه، روزانه از 7 صبح تا هنگام اذان مغرب 12 هزار پرس غذا در سه وعده صبحانه، ناهار و شام به زائران پاکستانی ارائه می‌کند.

 آستان قدس پس از ایام عزاداری نیز میزبان زائران پاکستانی بود
فرهاد سرحدی فرماندار شهرستان میرجاوه نیز با بیان اینکه آستان قدس پس از ایام عزاداری نیز میزبان زائران پاکستانی بود، بیان کرد: با توجه به حجم بالای زائران پاکستانی در مرز میرجاوه آستان قدس رضوی و سایر نهادها برای خدمت رسانی در این منطقه حضور یافته‌اند.
وی ادامه داد: بسیار خرسندیم که با توجه به پایان ایام عزاداری محرم و صفر آستان قدس رضوی پایگاه خدمت رسانی خود را فعال نگاه داشته و ستادهای خدمت رسانی خدام رضوی از اذان صبح تا اذان مغرب به زائران خدمت رسانی می‌کنند.
سرحدی بیان کرد: هر سال شاهد روند افزایش زائران پاکستانی در مرز میرجاوه هستیم که نشان می‌دهد علاقه آنها برای سفر به کربلای معلی و عتبات عالیات افزایش یافته است.
وی گفت: افزایش حجم زائران پاکستانی برای زیارت عتبات عالیات نشان می‌دهد ایجاد موکب‌های خدمت رسانی نقش مهمی در ایجاد دلگرمی برای زائران داشته است. زائران پاکستانی در مسیر رفت و برگشت با رسیدن به مرزهای ایران و مواجه شدن با میزبانی گرم خدام رضوی سفر خوشی را در خاطرات خود ثبت می‌کنند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید