اعزام خادمیاران مبلغ به مناطق محروم استان چهارمحال و بختیاری

۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۶:۰۲
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان چهارمحال و بختیاری از اعزام خادمیاران روحانی مبلغ به مناطق محروم این استان برای برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) خبر داد.
بهروز مردانی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز از اعزام خادمیاران روحانی مبلغ به مناطق محروم خبر داد و گفت: به مناسبت فرا رسیدن محرم الحرام و شهادت جانسوز اباعبدالله الحسین(ع)، 60 کارشناس و مبلغ دینی در قالب خادمیار رضوی به دورترین مناطق محروم استان اعزام شدند.
وی ابراز کرد: خادمیاران مبلغ با حضور در مناطق دورافتاده احکام الهی، فرهنگ رضوی و عاشورایی را بازگو و به تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه می‌پردازند، همچنین با حضور این مبلغان مراسم عزاداری امام حسین(ع) در این مناطق برپا می‌شود.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان چهارمحال بختیاری خاطرنشان کرد: اعزام خادمیاران مبلغ به مناطق محروم استان تا پایان ماه محرم ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه به سایر برنامه‌های این دفتر نمایندگی در ایام محرم اشاره کرد و افزود: در اولین روز ماه محرم مراسم «اذن عزا» با حضور پرشور مردم و هئیت‌های مذهبی در امامزادگان حکیمه و حلیمه خاتون برگزار شد.
مردانی‌نژاد تصریح کرد: در این ایام کانون‌های خادمیاری مداحی با تشکیل جلسات در 9 شهرستان برنامه‌های جامعی برای حضور مداحان در مناطق و برگزاری مراسم‌های عزاداری اباعبدالله(ع) برنامه‌ریزی کردند.
وی با اشاره به اینکه به همت کانون‌های خادمیاری خانواده نیز مراسم عزاداری امام حسین(ع) در برخی از منازل مسکونی در استان برگزار می‌شود، ابراز کرد: همچنین کانون خادمیاری جوان و نوجوان نیز برنامه‌های عزاداری را ویژه این گروه‌های سنی برگزار می‌کند.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود