گوینده شبکه خبر؛

خدمت به آستان کبریایی امام رضا(ع) بزرگترین آرزویم بود که برآورده شد

۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۰۳:۳۲
خدمت به بارگاه نورانی حضرت امام علی ابن موسی الرضا علیه السلام آرزوی خیل عظیمی از عاشقان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام بوده و هرساله تعداد زیادی درخواست‌ در رابطه با موضوع تشرف به توفیق خادمی آن حضرت به آستان قدس رضوی ارسال می‎شود.
آستان قدس رضوی برای فراهم آوردن شرایط خدمت عموم علاقه‌مندان موضوع توسعه خدمت را مد نظر قرار داده است.
مهران جوادی‌نیا گوینده شبکه خبر به تازگی به جمع کانون خادمیاران رضوی خبر و رسانه استان البرز پیوسته است، از این رو گفت و گویی با این مجری توانای تلویزیون انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

• آقای جوادی‌نیا چطور با کانون خادمیاری خبر و رسانه استان البرز آشنا شدید؟
آقای مهرابی‌پور یکی از دوستان خوب و همکارم در شبکه خبر که خودش نیز عضو این کانون است، درباره فعالیت‌های این کانون به من اطلاع رسانی کردند من هم با رغبت فراوان درخواست ایشان را لبیک گفته و با مراجعه به سایت آستان قدس رضوی در این کانون خادمیاری ثبت نام کردم.

• چه اقداماتی قرار است در قالب کانون خبر و رسانه انجام شود؟
خوشبختانه آستان قدس رضوی خدمات زیادی را برای گروه‌های مختلف و به ویژه محرومان و نیازمندان در کشور انجام داده است. این فعالیت‌ها و خدمات اخیرا شتاب بیشتری گرفته است. اصحاب رسانه باید این فعالیت‌ها و خدمات را در جامعه نشر و گسترش دهند.

• از اینکه خادمیار رسانه‌ای حرم شده‌اید چه احساسی دارید؟
من علاقه و ارادت زیادی به امام رضا(ع) دارم و حتما سالی یکبار خود را به مشهدالرضا(ع) و حرم نورانی این امام رئوف می‌رسانم. حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) تنها مکانی است که به من آرامش می‌دهد و خستگی‌های روحی و جسمی‌ام را برطرف می‌کند. خدمت به آستان کبریایی امام رضا(ع) بزرگترین آرزوی من بود که خوشبختانه برآورده شد. هر وقت به مشهد می‌آمدم از امام رئوف می‌خواستم تا توفیق خدمت به عنوان خادم به من عنایت کند. خوشحالم به این آرزویم رسیدم و می توانم به عنوان خادمیار رسانه‌ای حضرت رضا(ع) در شهر و استان خودم خدمت کنم.

• تا به حال سابقه کار رسانه‌ای در حرم مطهر امام رضا(ع) را داشته‌اید؟
زمانی که در رادیو کار می‌کردم چند باری به طور مستقیم از حرم رضوی اجرای برنامه داشتم که تجربه‌ای جالب و به یادماندنی بود. اما تا کنون از طریق تلویزیونی اجرای برنامه‌ در حرم مطهر نداشتم.

• چه راهکارهایی برای جذب بیشتر مردم در کانون‌های خادمیاری پیشنهاد می‌کنید؟
متاسفانه مردم اطلاع زیادی از ایجاد و کار کانون‌های خادمیاری و فعالیت آن‌ها ندارند. از این رو باید اطلاع رسانی خوبی صورت بگیرد که این مهم از وظایف رسانه‌ها است. رسانه‌ها باید مردم را از این طرح آگاه کنند چرا که ارادتمندان امام رضا(ع) بی‌شمار هستند و مطئمنا زمانی که از این طرح آگاه شوند، شرکت کرده و با نام امام رضا(ع) به مردم به ویژه محرومان خدمت می‌کنند.
 
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید