دیدار قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با حضرات آیات‌ سبحانی و مکارم شیرازی

۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۱۸:۵۸
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی به صورت جداگانه با حضرات آیات سبحانی و مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش آستان نیوز، حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی در دیدار مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه هر نوع خدماتی که در آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد برای عموم شیعیان است، بر برگزاری جلسات علمی در حرم مطهر رضوی و در جوار آن مانند مسجد گوهرشاد و ارتقای هر چه بیشتر حوزه علمیه مشهد و توجه ویژه به زائران غیرایرانی و وحدت تأکید کردند.
همچنین حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، بارگاه مطهر امام رضا(ع) را گنجینه و کانون عظیم فرهنگی و قطب جذب دل‌ها خواند و ابراز کرد: حضور میلیونی عاشقان و دلدادگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از سراسر کشور و دنیا در حرم مطهر رضوی زمینه مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی است که باید از این بستر کمال استفاده را برد.
مصطفی خاکسار قهرودی نیز در این دیدارها ضمن ابلاغ سلام تولیت آستان قدس رضوی گزارشی از اقدامات و رویکردهای این آستان مقدس ارائه و ابراز کرد: حجت الاسلام والمسلمین مروی در نگاه جدید خود چند رویکرد را محور فعالیت‌های مجموعه آستان قدس رضوی قرار دادند که تلاش برای تقویت و تعمیق معرفت دینی زائران در رأس همه آن‌هاست.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: تلاش برای ارائه خدمات و رفاه هرچه بیشتر به زائران، توجه ویژه به مسائل فرهنگی، رعایت صرفه‌جویی و دوری از اسراف در برنامه‌های اجرایی حرم مطهر رضوی، دقت فراوان به موضوع وقف و دقت نظر در عمل به نیات واقفان از دیگر رویکردهای مورد نظر تولیت آستان قدس رضوی است.
وی عنوان کرد: حجت الاسلام والمسلمین مروی بارها تأکید کردند که آستان قدس رضوی متعلق به تمامی مردم است و نباید یک سلیقه خاص در این آستان مقدس حاکم شود، بنابراین تولیت آستان قدس رضوی نظرات دیگران را شنیده و تا جایی که امکان دارد در تحقق آن‌ها می‌کوشند.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: همچنین فعالیت‌های خوبی توسط مجموعه آستان قدس رضوی در حوزه کمک به محرومان به‌ویژه سیل‌زدگان در ماه‌های اخیر صورت گرفته است. به‌طور نمونه تلاش جدی در حوزه اشتغال‌زایی در مناطق سیل‌زده در حال پیگیری است.
وی ارائه خدمات شایسته به زائران و رعایت نظم و انضباط در حرم مطهر را از دیگر موضوعات مورد تأکید حجت الاسلام والمسلمین مروی خواند.
خاکسار قهرودی حفظ و مرمت آثار ذی قیمت آستان قدس را از دیگر رویکردهای اصلی این آستان مقدس معرفی و تصریح کرد: همچنین نسبت به جمع آوری آثار و ابزار آلات ساختمانی در منظر و مرئی زائران در حرم مطهر تأکید وجود دارد و برای آن برنامه‌ریزی و زمان بندی دقیقی صورت گرفته است.
همچنین در این دیدارها حجت الاسلام سید محمود مرویان حسینی مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گزارشی از انتشار کتاب «المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» و برخی فعالیت‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس در حوزه نشر کتاب ارائه کرد.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید