ویژه برنامه‌های فرهنگی، خدماتی آستان قدس در دهه کرامت استان خراسان رضوی تشریح شد

۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۰۵:۰۴
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی گفت: در 27 شهرستان، طرح اعطای 8 وام قرض الحسنه خرید جهیزیه، هرکدام به ارزش 50 میلیون ريال به همت آستان قدس رضوی تدارک دیده شده و در مشهد هم 88 وام به زوج های جوان نیازمند تخصیص داده خواهد شد که این وام ها نرخ سود 2 درصد و بازپرداخت بلندمدت دارند.
به گزارش آستان نیوز، امین بهنام مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی در گفتگویی اختصاصی با اشاره به اینکه شهرستان های استان در زمره جوامع هدف اصلی آستان قدس قرار دارند، اظهارداشت: نخستین ویژه برنامه ما در شهرستان ها درقالب 2 ایستگاه صلواتی در هر شهرستان عملیاتی خواهد شد و ارائه برنامه های مشاوره ای، مشاوره ای و تبلیغی در هرروز توسط خادمیاران بومی هر شهرستان اجرایی می شود و در شب ولادت امام رضا(ع) نیز سفره‎های اطعام در مساجد اصلی 8 شهرستان بزرگ استان به جز مشهد (سبزوار، کاشمر، قوچان، درگز، تربت حیدریه، تربت جام، گناباد و تایباد) پهن می شود که در هر سفره، حداقل 1000 پرس غذای گرم توزیع خواهد شد.
وی افزود: این تعداد مبنای حداقلی ماست و چنانچه استقبال مردم بیشتر باشد، ما آمادگی اطعام 2 برابر این تعداد و حتی بیشتر را هم داریم.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با هماهنگی مجموعه به نشر، ایستگاه های صلواتی در این 8 شهرستان، غرفه های ارائه کتاب و محصولات فرهنگی را هم به خدمات قابل ارائه خود می افزایند که در آن ها، محتوای فرهنگی با محوریت امام رضا (ع) و با 20 درصد تخفیف در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی ادامه داد: برنامه های آستان قدس در مشهد منحصر در فعالیت های فرهنگی نیست و خادمیاران رضوی 5 تن آرد، 50 تن شکر و 500 کیلو روغن را در شهرستان ها توزیع می کنند تا خادمیاران هرشهر، شیرینی محلی پخت کنند و در مبادی ورودی این 8 شهرستان توزیع شود. طبق برنامه ریزی ها، روزانه 10 هزار شیرینی در ورودی شهرها توزیع خواهد شد.
بهنام در تشریح ویژه برنامه اعطای وام قرض الحسنه خرید جهیزیه گفت: در 27 شهرستان، طرح اعطای 8 وام قرض الحسنه خرید جهیزیه، هرکدام به ارزش 50 میلیون ريال به همت آستان قدس رضوی تدوین شده و در مشهد هم 88 وام به زوج های جوان نیازمند تخصیص داده خواهد شد. این وام ها نرخ سود 2 درصد و بازپرداخت بلندمدت دارند.
وی تأکید کرد: زوج های جوانی که پدر خود را از دست داده باشند و یا والدین ازکار افتاده داشته باشند، طبق اعلام کانون های خادمیاری محلی در لیست قرار گرفته و این وام ها در اختیار آنان قرار می گیرد.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه به مناسبت 14 تیر و سالروز شهرداری ها، اهالی حاشیه شهر رایگان به حرم اعزام می شوند، تصریح کرد: آقای کلایی همکاری خوبی با ما داشتند و طبق هماهنگی ها، در روز جمعه 20 اتوبوس از 7 صبح تا 7 شب و بصورت رایگان، سالخوردگان، توان یابان و کودکان مستمند را از حاشیه شهر به حرم مطهر رضوی انتقال می دهند و تخمین زده می شود که در این روز، بالغ بر 4000 نفر با این سرویس دهی رایگان جابجا شوند.
وی در پاسخ به سوالی درباره برنامه زیارت اولی ها گفت: برای کسانی که در 2سال گذشته توفیق زیارت نداشته، برنامه ریزی کردیم که طبق این طرح، روزانه 225 نفر از شهرستان ها به مشهد اعزام می شوند و به همت آستان قدس، یک شب اسکان برای هرزائر نیز در نظر گرفته شده است.
بهنام از راه اندازی کاروان های شادی و ارائه برنامه های فرهنگی ویژه دهه کرامت در شهرستان های استان خبر داد و اظهار کرد: کاروان های شادی در قالب 2 تیم در 8 شهرستان فعال می شوند و چون جامعه هدف ما در شهرستان ها کودکان هستند، مجریان کودک در این کاروان ها جایگاه ویژه ای دارند، بنا داریم تا هرشب دریک مسجد در هر شهرستان، این انیمیشن اکران گردد.
وی ضمن تقدیر از همکاری دفتر نمایندگی آستان قدس در استان قم گفت: 5 دستگاه اتوبوس توسط عزیزان ما در دفتر نمایندگی قم تخصیص داده شده تا به هزینه آستان قدس، متقاضیان در هر استان به شهر مقدس قم و زیارت مسجد جمکران اعزام شوند و ما از این تعداد، 3 دستگاه اتوبوس را به شهرهای سیل زده بردسکن و کلات اختصاص دادیم و 2 دستگاه باقیمانده هم خانواده های شهدای مدافع حرم را به قم و جمکران می رسانند.
وی در انتها ابراز امیدواری کرد: طی طرح جامع «در پرتوی خورشید» مردم شهرستان های استان میزبان پرچم گنبد منور رضوی خواهند بود و از آن تبرک می جویند.
 
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید