شمیم رضوی در باغ‌شهر تاریخی مذهبی نظنز پیچید

۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۵:۰۳
باحضور کاروان خدام امام رضا(ع)، شمیم رضوی در باغ‌شهر تاریخی مذهبی نظنز پیچید.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز از کاشان، در ششمین روز از دهه کرامت کاروان زیر سایه خورشید در بدو ورود به شهرستان نطنز به دیدار خانواده شهیدان سید اسماعیل موسوی و فرج الله طاهری فرد از شهدای دوران دفاع مقدس در روستای هنجن رفت و پس از با آیین استقبال اهالی روستا به بقعه متبرکه امامزاده داوود(ع) و بی بی زینب(س) این روستا رفت و جشن مردمی زیر سایه خورشید را در کنار اهالی باصفای این روستا برگزار کرد.
آیین استقبال اهالی روستای هنجن با حضور دخترکانی که با چادرهای سفید شاخه های گل را در دست و نغمه رضوی بر لب داشتند در کنار زنان و مردان سالخورده عصا بدست در حالیکه اشک میهمان دلهای امام رضایی آنها بود زیباترین بوم عشق و دلدادگی علوی با مهر رضوی را در قاب چشمانت ترسیم می کرد.
اهالی این روستا کاروان را با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد روستا و پذیرایی سر سفره برکت و میهمان نوازی خانواده محترم محب الرضا عباس نجارزاده بدرقه کردند.
کاروان زیر سایه خورشید پس از روستای هنجن وارد شهر نطنز شد و ابتدا به زندان این شهر و دلجویی از زندانیان با تبرک با پرچم سبز رضوی و اهدای تبرکات شد و پس از آن چتر نور و انرژی شفابخش خود را با عیادت از بیماران این شهر در بیمارستان خاتم الانبیا نطنز گسترد تا با تبرک بیماران این بیمارستان به پرچم سبز رضوی آرام جان را شفای جسم و روح آن‌ها کنند.
کاروان پس از ورود به بیمارستان با عیادت از بخش های اورژانس، مراقبت‌های ویژه، اطفال و داخلی با قرائت صلوات خاصه، مولودی خوانی در شان و منزلت امام مهربانی ها روح امید، نشاط و شفا و شادابی را در جان بیماران ریختند.
خدام حرم رضوی، پس از عیادت بیماران به میدان معلم نطنز محل اجتماع مردم این شهر و آیین استقبال باشکوه و معنوی آنها از کاروان زیر سایه خورشید رفتند.
نطنزی ها با حلقه های گل به استقبال خدام حرم رضوی آمدند و چون نگینی آنها را در حلقه محبت علوی خود گرفتند.
پخش نوای نقاره خانه با نوای یا ضامن آهو مدد ملودی شور و شعور رضوی را از حضور یکپارچه جمعیت طنین انداز کرده بود.
مردم شهر نطنز با شاخه ها و دسته‌های گل در دست و عطر اسفند استقبالی زیبا را در کادر دوربین‌ها ثبت کردند.
ریختن نقل و شکلات بر سر سفیران ر چوضوی با زمزمه جانم رضا شهد شیرین نور ومعنویت را میهمان قلبت می‌کرد.
جمعیت استقبال کننده خدام حرم رضوی را به طرف مزار شهدای گمنام شهر نطنز همراهی کردند تا در این مکان مقدس جشن میلاد امام مهربانی را زیر سایه خورشید به بزم بنشینند.
خدام حرم رضوی پس از ورود به یادمان شهدای گمنام ابتدا آیین غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام را با گلاب ناب کاشان و اهدای حلقه های گلی که در گردن داشتند بر روی مزار شهدا در جایگاه مراسم قرار گرفتند و با افراشتن پرچم متبرک گنبد رضوی شهدا را میهمان قرائت صلوات خاصه حضرت کردند.
برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید با سخنرانی حجت‌الاسلام ملایی روحانی و مدیحه سرایی مرشد شاهمرادی زاده مداح کاروان فضایی معنوی و شورانگیز از توسل و راز و نیاز عاشقان امام رضا علیه السلام را در این شهرستان ایجاد و همه آنها را زایر زیارت از راه دور با پای دل کرد.
کاروان زیر سایه خورشید پس از حضور در جشن مردمی زیر سایه خورشید در نطنز به شهرستان بادرود حرکت کرد تا شمیم رضوی را در این شهرستان نیز بپراکند.
برنامه‌های کاروان در بادرود با حضور در جشن مردمی زیر سایه خورشید در مسجد امام رضا علیه السلام این شهرستان و دیدار با خانواده شهید عباسعلی علافیان، اقامه نماز مغرب و عشا و زیارت آستان مقدس امامزاده آقاعلی عباس برادر امام رضا علیه السلام  پایان می یافت.
کاروان زیر سایه خورشید اعزامی از آستان قدس رضوی به کاشان با حضور در شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز، بادرود و شهر و روستاهای توابع آن و شرکت در جشن های مردمی زیر سایه خورشید تا۲۳ تیر در این منطقه حضور دارد.
برنامه این کاروان در کاشان با حضور در جشن ملی زیر سایه خورشید که در روز یکشنبه ۲۴ تیرماه همراه با آیین اختتامیه جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو در دبیرستان ماندگار امام خمینی کاشان (ره) پایان می پذیرد.
کاروان زیر سایه خورشید  اعزامی از آستان قدس رضوی به کاشان متشکل از صادق مروج کاشانی مدیر کاروان، حجت‌الاسلام مقداد ملایی روحانی کاروان، غلامحسین شاهمرادی زاده، مداح و خادم کشیک هفتم کفشداری، علی کوثری فرد خادم دربان کشیک پنجم دربانان و حسین حاجی محمدی خادم کشیک اول کفشداری آستان قدس رضوی است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود