باحضور مدیر مرکز امور استانهای آستان قدس رضوی؛

آغاز به کار دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کاشان

۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۵:۱۸
نخستین دفتر شهرستانی نمایندگی آستان قدس رضوی در کاشان آغاز به کار کرد.
به گزارش آستان نیوز؛ مدیر مرکز امور استان های آستان قدس رضوی در این آیین، دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی را تنها در مراکز استان ها فعال دانست و گفت: کاشان نخستین شهرستان در کشور دارای نماینده ولی فقیه مستقل و ظرفیت های موجود است که با دستور تولیت آستان قدس رضوی دفتر نمایندگی آن افتتاح شد.
وی افزود: در دوره جدید مدیریت آستان قدس رضوی و با استناد به حکم و منشور هفتگانه مقام معظم رهبری مسیر جدیدی پیش روی آستان قرار گرفت، دفاتر نمایندگی استان‌ها نیز در امتداد این مسیر راه‌اندازی شد و با محور تمرکززدایی و توسعه گستره کشوری حرم در دستور کار قرار گرفت. امروزه دایره حرم حضرت امام رضا(ع) به چهار دیوار حرم مطهر در مشهد مقدس نیست بلکه تلالو این حرم نورانی با راه‎اندازی دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی و فعالیت خادمیاران رضوی در سراسر کشور جلوه‌گر شده است.
موسویان گفت: هم اکنون با گذشت 18 ماه و راه اندازی دفترهای نمایندگی در تمام استانهای کشور تدبیر آن است که توسعه ساختاری در شهرستانها رخ ندهد و تمام اقدامات مردمی، داوطلبانه و مردم نهاد انجام شود. زائر محوری و حمایت از محرومان جزو رویکردها و اهداف اصلی تأسیس دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌ها است.
همچنین توسعه فرهنگ وقف و نذر از دیگر هدف‌های راه‌اندازی دفترهای نمایندگی آستان قدس رضوی در مراکز استان‌ها بشمار می‌رود.
سید وحید موسویان به برگزاری جشن زیر سایه خورشید در دهه کرامت اشاره کرد و افزود: این جشن به عنوان بزرگترین عملیات فرهنگی در جهان اسلام است که علاوه بر ایران در  25 کشور جهان نیز برگزار می شود.
در این آیین از خدمات مصطفی معروفی رابط آستان قدس رضوی در کاشان قدردانی و حجت الاسلام مهدی بصیرتی به عنوان مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کاشان معرفی شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید