تشریح اقدامات خادمیاران رضوی استان کهگیلویه و بویراحمد در دهه کرامت

۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۹:۳۳
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد برنامه‌های دهه کرامت این دفتر نمایندگی را تشریح کرد.
به گزارش آستان نیوز، ستار هدایتخواه، مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ویژه برنامه‌های دهه کرامت رضوی با حضور خادمان و خادمیاران آستان قدس در استان برگزار می شود.
وی افزود: کاروان زیر سایه خورشید به مناسبت این دهه پربرکت به استان سفر خواهد کرد تا کسانی که توفیق زیارت حضرت رضا(ع) نصیبشان نشده است بتوانند زمینه زیارت از راه دور برای این قشر فراهم شود.
مدیر نمایندگی دفتر آستان قدس رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد به دیگر برنامه‌های این دفتر نمایندگی در دهه کرامت اشاره کرد و گفت: قرار است در دهه کرامت فرهنگ خدمت گذاری کریمانه به محرومین و نیازمندان توسط خادمیاران رضوی ترویج شود.
وی به زمان حضور کاروان زیرسایه خورشید در استان اشاره کرد و گفت: خدام امام رضا(ع) از روز یک شنبه 16 تیرماه در استان حضور پیدا می کنند و به مدت 8 روز تا میلاد امام رضا(ع) در جمع مردم کهگیلویه و بویراحمد حضور دارند.
هدایتخواه با اشاره به تعداد 80 برنامه‌ای که این کاروان در استان اجرا می‌کنند به عناوین کلی برنامه‌ها اشاره کرد و گفت: غبارروبی مزار شهدای گمنام؛ دیدار با پرسنل ادارات، عیادت از بیماران، عیادت از معلولان، عیادت از جانبازان، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با یتیمان و دیدار با صنعتگران از جمله این برنامه‌ها خادمان آستان قدس رضوی به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه برنامه‌های دهه کرامت تنها منحصر به حضور کاروان زیر سایه خورشید نیست، بیان داشت: جشن میلاد امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و حضور در آسایشگاه معلولان و همایش دختران باحضور خادمیاران رضوی از دیگر برنامه های دفتر آستان قدس رضوی خواهد بود.
هدایتخواه ادامه داد: همچنین در این دهه برگزاری جشن 40 زوج را به همت خادمیاران رضوی خواهیم داشت.
مدیر نمایندگی آستان قدس در پایان به سایر برنامه‌های این دفتر نمایندگی اشاره کرد و گفت: افتتاح مرکز مشاوره خانواده امام رضا(ع)، راه اندازی ایستگاه صلواتی، دیدار با خانواده شاخص، برنامه نمایشگاه کتاب، برنامه نذر دانایی در حوزه کتاب که مردم‌کتاب هایی که مورد مطالعه قرار نمی دهند به روستاهای محروم اهدا می کنند، برنامه کتاب خوانی در روستاهای محروم را خواهیم داشت، و یک اقدام مهم که اشتغال ۱۰۰ نفر در دهستان هدف در سادات محمودی با اولویت جانبازان و رزمندگان است در مزرعه پرورش مرغ با ۱۲ هزار و ۵۰۰ قطعه افتتاح خواهد شد و پرورش و تولید جوجه و ۵۰ دستگاه جوجه کشی با همکاری یکی از موسسات کشوری راه اندازی می شود و در اختیار خانواده ها قرار داده می شود که برای بازار مصرف، شرکت تعاونی تشکیل خواهد شد و با همکاری یک سازمان اقتصادی فروش انجام می شود.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید