حدود 5 هزار خادمیار رضوی در آذربایجان غربی آماده خدمت به محرومان هستند

۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۱:۰۳
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی گفت: تاکنون نزدیک به 5 هزار نفر به ‌عنوان متقاضی خادمیاری حرم امام رضا(ع) در این استان ثبت نام کرده‌اند که برای خدمت رسانی به محرومین و ترویج فرهنگ و سیره رضوی در حال ساماندهی هستند.
حجت‌الاسلام اکبر نوروزنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز در ارومیه گفت: طرح خادمیاری از طرح‌های شایسته‌ای است که می‌تواند نقش مهمی در اتصال مردم به بارگاه حضرت امام رضا (ع) ایفا کند.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی بیان کرد: بهره‌مندی از فیض زیارت امام رضا(ع) تنها به حرم ایشان محدود نمی‌شود و عاشقان این امام کریم می‌توانند در دورترین مناطق هم در جهت خدمت به فرهنگ رضوی گام بردارند.
وی با اشاره به اینکه خادمیاران رضوی علاوه بر اینکه می‌توانند در طول سال برای چند روز در حرم امام رضا (ع) کشیک خدمت دهند، اعلام کرد: همچنین این افراد در شهر و روستای خود در زمینه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی، سلامت و زمینه‌های مرتبط با تخصص خود به‌صورت افتخاری خدمت می‌کنند.
نوروزنژاد گفت: فعالیت‌های فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ رضوی، اعزام محرومان بالای چهل سال به مشهد مقدس، خدمات‌دهی در زمینه اشتغال، اعطای وام‌های قرض‌الحسنه تهیه جهیزیه، خدمات‌رسانی سلامت به محرومان، برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم و تهیه و توزیع بسته‌های ارزاق و کمک‌های مردمی آستان قدس رضوی با مشارکت خیران از خدمات این نهاد است.
وی اظهار کرد: همچنین طی امسال 176 زائر اولی از آذربایجان غربی با حمایت آستان قدس رضوی در قالب چهار کاروان به حرم مطهر امام رضا (ع) اعزام شده است.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی اضافه کرد: مدت زمان حضور این زائران در مشهد مقدس سه روز بوده و محل اسکان آنها نیز در زائر شهر رضوی است.
شایان‌ذکر است، در قالب طرح «خادم، خدمت و مخدوم» شرایطی فراهم شده است تا عموم علاقه‌مندان واجد شرایط خدمت به بارگاه منور رضوی بتوانند توفیق خدمت به آن حضرت را از مسیر خدمت به محرومان و مستمندان شهر و دیار خود و یا ارائه خدمت و همکاری تخصصی با مجموعه‌ها و مؤسسات آستان قدس رضوی را کسب نمایند.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید