مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد؛

8 هزار محروم سیستان و بلوچستانی میهمان پویش «سفره اکرام خادمیاران رضوی» می‌شوند

۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۴۷
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با ایام میلاد امام حسن مجتبی(ع) و لیالی قدر، 8 هزار خانواده محروم استان میهمان پویش خودجوش سفره اکرام خادمیاران رضوی می‌شوند.
دادخدا خدایار در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز در زاهدان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان توسط این این دفتر نمایندگی ویژه‌برنامه‌های خدماتی و فرهنگی مختلفی در سطح استان درحال برگزاری است.
وی افزود: از جمله برنامه‌های فرهنگی خادمیاران رضوی این دفتر نمایندگی می‌توان به مشارکت در غبار روبی مساجد، برگزاری دوره آموزشی آداب و اسرار نماز، برپایی محافل دعای توسل و زیارت امین الله، شرکت در محافل ترتیل خوانی قرآن کریم در مسجد جامع زاهدان و تدارک برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) و شب‌های احیا را ذکر کرد.
خدایار همچنین با اشاره به فعالیت‌های خدماتی خادمیاران رضوی به مناطق محروم از جمله مشاوره حقوقی و خدمات سلامت گفت: خادمیاران سلامت رضوی هر جمعه هفته با حضور در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان اقدام به ویزیت رایگان و مداوای بیماران این مناطق می‌کنند.
وی ادامه داد: در این ویزیت‌های رایگان بصورت میانگین در هر منطقه 500 نفر مداوا یا به پزشکان معرفی می‌شود که این اقدام نقش مهمی در افزایش سلامت عمومی و کاهش آلام اقشار مستضعف دارد.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان از مشارکت خادمیاران رضوی در طرح توزیع بیش از 2 هزار سبد کالا توسط یکی از موسسات خیریه استان تهران در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: در این طرح حدود 2150 سبد اقلام غذایی توسط خادمیاران رضوی میان اقشار مستضعف توزیع شد.
خدایار با اشاره به در پیش بودن ایام میلاد کریم اهل بیت(ع) و شب‌های قدر گفت: خادمیاران رضوی در پویشی خودجوش قرار است در این شب ها مجموعا 8 هزار خانواده محروم از 10 شهرستان استان را اطعام کنند.
وی در پایان از برپایی 46 سفره افطاری در 46 مسجد حاشیه شهر زاهدان خبر داد و گفت: علاوه براین، طبق هماهنگی‌های صورت گرفته قرار است خادمیاران رضوی در ایام میلاد امام حسن مجتبی(ع) و شب‌های قدر در 14 نانوایی حاشیه شهر زاهدان به صورت میانگین هرکدام 500 ژتن نان صلواتی را توزیع کنند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود