با حضور امام جمعه کرج؛

مراسم استقبال از کاروان «زیر سایه خورشید» در کرج برگزار شد

۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۲۲:۰۰
مراسم استقبال از کاروان خادمان حامل پرچم مضجع مقدس علی بن موسی‌الرضا (ع)، تحت عنوان «زیر سایه خورشید» در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، مراسم استقبال از کاروان خادمان حامل پرچم مضجع مقدس علی بن موسی‌الرضا(ع)، تحت عنوان «زیر سایه خورشید»، توسط آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج و با حضور خادمان حرم رضوی، اعضای ستاد و خادم یاران آستان مقدس رضوی در استان البرز، در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد.
در این مراسم آیت الله حسینی همدانی، ضمن خیرمقدم به خادمان حریم رضوی، بیان داشت: ابراز محبت و توجه به خاندان اهل‌ بیت عصمت و طهارت شرافت می‌آورد و ما امروز به‌واسطه حضور شما خادمان حضرت رضا(ع) که حامل پرچم متبرک آستان قدس رضوی هستید، مشرف شدیم و شرافت پیدا کردیم.
وی افزود: خدا را شاکریم که توفیق داد تا رایحه خوش امام معصوم(ع) در این خطه شهید پرور، که انس به ائمه معصومین به‌خصوص حضرت رضا(ع) دارند منتشر شود.
امام‌ جمعه کرج در ادامه، ضمن تبریک میلاد پر خیر کریمه اهل‌بیت، حضرت معصومه(س)، در خصوص معنای لفظ «کریم»، اظهار داشت: کرامت، صفت خدا، صفت ملائکه و خصلت انسان‌های صالح است. کرامت، کلام بلندی است که برای آن معادل فارسی نیست و باید مجموعه‌ای از صفات، من‌جمله غیور، عزتمند، بخشنده، جوانمرد و دیگر فضائل و مناقب را برشماریم تا آن را معنا کنیم.
آیت الله حسینی همدانی ویژگی‌های منحصربه‌فرد حضرت فاطمه معصومه(س) را موردتوجه قرارداد و گفت: ایشان غیر از حضرت عباس(ع) تنها امام‌زاده‌ای است که از طرف امام معصوم، زیارت‌نامه دارد و همچنین مفتخر به تفدیه امام معصوم است که پدرشان حضرت موسی بن جعفر(ع) در حق ایشان فرمودند: «فِداها اَبوها».
وی در خصوص ماه ذی‌القعده خاطرنشان کرد: ذی‌القعده ماهی است پرفضیلت و برای صاحبان مراقبه، محل توجه است تا از چله موسوی(کلیمی) که از روز اول این ماه آغاز می‌شود و تا دهم ذی‌الحجه ادامه دارد، بهره لازم را ببرند.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز ضمن تأکید بر تداوم جریان حضور کاروان زیر سایه خورشید در سراسر کشور، یادآور شد: هر امری که زیاد شود عادی می‌شود و ثمرات خود را از دست می‌دهد. لذا لازم است ضمن آسیب‌شناسی، در کمیت و کیفیت این برنامه توجهات لازم صورت گیرد.
آیت الله حسینی همدانی ضمن ابراز رضایت از نام‌گذاری این کاروان گفت: «خدمت‌رسانی کریمانه» نام‌ گذاری زیبایی بود که مناسب است در این دوره، توجه کاروان «زیر سایه خورشید» به جمع‌آوری خدمات، نسبت به سیل‌زدگان و مشکلات آن‌‌ها باشد.