برپایی 6 «رواق رضوی» در شهر بانوی کرامت

۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۶:۱۴
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم از برگزاری 6 رواق رضوی همزمان با ایام دهه کرامت در شهر مقدس قم و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) خبر داد.
به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام تکیه‌ای، با اشاره به برگزاری طرح فرهنگی، خدماتی «رواق رضوی» در قالب غرفه های خدمت در سه نقطه شهر قم گفت: این رواق ها در حرم مطهر کزیمه اهل بیت(ع)، بوستان علوی و در چهار بوستان حاشیه شهر و مناطق محروم آن برگزار می‌شود.
به گفته وی، اصلی ترین رواق رضوی به عنوان ایستگاه محوری با سه غرفه همزمان با ایام دهه کرامت هر روز بعدازظهرها تا پایان شب در قالب ارائه اقدامات کانون های مختلف دفتر خدمت خواهد کرد.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم افزود: غرفه معرفی کتاب و خوانش کتاب با عنوان «بوستان کتاب»،غرفه جهاد و شهادت با عنوان «شهیدانه» و غرفه میز خدمت با عنوان «مهربانی به رسم امام» از جمله غرفه‌های رواق رضوی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) است.
به گفته وی، در غرفه میز خدمت با عنوان «مهربانی به رسم امام» هر شب دو تا سه کانون خدمات خود را به مردم ارائه می کند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم، دومین رواق رضوی را در قالب یک غرفه بزرگ در بوستان علوی شهر قم واقع در جاده پردیسان تاکید کرد و افزود: عمده فعالیت این رواق مبحث عفاف و حجاب بانوان در قالب غرفه های ریحانه، کودک، ثبت نام زائر اولی های مشهد و غرفه فروش کتب رضوی است.
حجت‌الاسلام تکیه‌ای، برگزاری سومین رواق رضوی را با همکاری شهرداری در چهار بوستان حاشیه شهر و مناطق محروم به مدت دو روز برای هر بوستان قم یادآورشد و گفت: غرفه های این رواق رضوی نیز در قالب ارائه خدمات سلامت، مشاوره حقوقی و خدماتی نظیر این را برگزار می شود.

اسکان و پذیرایی از زائراولی‌های حرم کریمه اهل بیت(ع)
وی، اسکان و پذیرایی حدود 700 زائر اولی حرم فاطمه معصومه(س) را از طریق کانون زیارت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم، تاکید کرد و گفت: این زائران با سهیمه بندی از استان های مختلف مشخص شدند که طی سه روز از ایام دهه کرامت اسکان داده و پذیرایی می شوند.
به گفته وی، اعزام 10 اتوبوس زائر اولی مشهد به تعداد حدود 40 نفر نیز با همت خیرین و از طریق کانون زائر اولی های دفتر از دیگر اقدامات این دفتر نمایندگی در ایام دهه کرامت است که با آیین بدرقه ویژه خادمیاران رضوی ، چاووش خوانی و قربانی به مشهد اعزام می شوند.
حجت‌الاسلام تکیه‌ای، برگزاری اردوی سلامت خادمیاران پزشک در مناطق محروم را یکی دیگر از برنامه های کانون سلامت دفتر عنوان کرد و گفت: جمعی ازپزشکان عمومی و متخصص در روز 21 تیر برای ویزیت رایگان صبح تا بعداظهر بیماران این مناطق که از قبل ثبت نام و مشخص شدند اعزام می شوند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم در پایان با اشاره به برگزاری دو برنامه جشنواره ورزشی کانون ورزش دفتر در قالب کوهنوردی گروه طلاب کوهنورد در 19 تیرماه و اعزام اتوبوس نشاط و مجهز به وسایل ورزشی در چهار منطقه محروم گفت: گروه طلاب کوهنورد برنامه صعود به قله دماوند و افراشتن پرچم سبز رضوی را در این قله دارند و اتوبوس نشاط نیز برنامه استقرار وسائل هشت رشته ورزشی در چهار منطقه محروم را دارد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود