اجرای 110 برنامه دفتر نمایندگی آستان قدس در کاشان همزمان با دهه کرامت

۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۲۰:۵۱
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کاشان، از اجرای 110 برنامه متنوع فرهنگی، هنری و آموزشی کانون های تخصصی به مناسبت دهه کرامت و برگزاری جشن های زیر سایه خورشید در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز از کاشان، حجت الاسلام مهدی بصیرتی، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی درکاشان، با اشاره به فعالیت 28 کانون خادمیاری این دفترنمایندگی گفت: 17 کانون از این تعداد در دهه کرامت مجری برگزاری برنامه های مختلف و متنوع فرهنگی، هنری و آموزشی از طریق خادمیاران رضوی برای شهروندان کاشانی در مناطق مختلف این شهرستان خواهند بود.
وی افزود: این فعالیت ها با همکاری موسسات و نهادهای فعال شهرستان از جمله موسسه خادمین امام رضا(ع)، شهرداری، بسیج، کانون های تشکلهای جوانان و زیرسایه خورشید، کانون‌های خادمیاری بانوان، خانواده، خانواده شهدا، کتاب وکتاب خوانی، عرضه کتاب و محصولات فرهنگی، شعر وادب، وقف ونذر، امداد مستضعفین، قرآن، سلامت و کانون هنر، خبر و رسانه، توسعه فرهنگ زیارت و مبلغین این دفتر انجام می‌شود.

اجرای یکصد برنامه کانون تشکل‌های جوانان و زیر سایه خورشید در 50 نقطه شهرستان
به گفته بصیرتی کانون تشکل‌های جوانان و زیرسایه خورشید دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کاشان و موسسه خادمین حضرت رضا(ع) در کاشان از طریق برگزاری جشنواره ملی فرهنگی هنری «آه و آهو» مهم ترین برنامه و بیشترین برنامه های دهه کرامت را با یکصد آیتم برنامه کیفی و محتوایی در 50 نقطه شهرستان اجرا می کنند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی درکاشان، ادامه داد: کانون خادمیاری بانوان برنامه «دختران فیروزه نشان» ویژه دختران نوجوان، کانون خانواده برنامه مشاوره خانواده و ازدواج، کانون خانواده شهدا دیدار با خانواده معظم شهدای مدافع حرم وتجلیل از آنها، کانون کتاب وکتاب خوانی و کانون عرضه کتاب ومحصولات فرهنگی مسابقه و خوانش کتاب، مسابقه کتابخوانی بر مدار آفتاب، عرضه کتاب انتشارات آستان قدس وعصرانه داستان نویسی را برگزارخواهند کرد.
حجت الاسلام بصیرتی، افزود: کانون شعر و ادب مراسم شعر و شعرخوانی در جشنواره ملی فرهنگی هنری «آه و آهو»، کانون وقف ونذر جذب نذورات برای بر نامه های دهه کرامت، کانون امداد مستضعفین اهدای بسته های حمایتی، کانون قرآن مسابقه قرآن و کرسی تلاوت، کانون سلامت برنامه طب سنتی و کانون هنرنیز ویژه پخش برنامه زندگی رضوی در رادیو کاشان را خواهد داشت.

برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی «بر مدار آفتاب»
به گفته وی، مسابقه كتابخوانى از کتاب«بر مدار آفتاب» با هدف آشنایی با زندگينامه، سيره و معارف رضوى و عصرانه داستان نویسی رضوی نیز به عنوان برنامه های سراسری آستان قدس رضوی دو عنوان مهم دیگر برنامه هایی است که دفتر کاشان در دهه کرامت و همزمان با برگزاری جشن های زیر سایه خورشید اجرا می کند.
وی تصریح کرد: عصرانه داستان نویسی رضوی یکی از برنامه های آستان است که فقط در هشت مرکز استان از جمله در کاشان به عنوان تنها شهرستان مجری طرح در کنار استان ها اجرا می شود.
به گفته وی نویسندگان و داستان نویسان و فعالان فرهنگی با حضور یک میهمان ویژه در این عصرانه دور هم جمع می شوند تا داستان نویسی با محوریت فرهنگ رضوی را آموزش دهند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی درکاشان، با تاکید بر اینکه آستان قدس رضوی تجمیع و کیفی سازی تمامی برنامه های فرهنگی از قبیل جشن های شادیانه در یک مجموعه با عنوان «رواق رضوی» را خواستار شده است گفت: تاکید بر کتاب و کتابخوانی از دیگر خواست‌های آستان در برنامه های دهه کرامت امسال است.
حجت الاسلام بصیرتی افزود: دراین راستا برنامه خوانش کتاب هر شب در رادیو کاشان، جشن امضای کتاب و خوانش کتاب در جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو اجرا خواهد شد تا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با محمل رضوی هر چه بیشتر و بهتر ترویج شود.
به گفته وی کانون بانوان نیز با اجرای برنامه هایی در راستای ترویج سبک زندگی رضوی، نشست های قرآنی، اجرای طرح های کارآفرینی و اشتغال بانوان، تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم، جمع خوانی قرآن در مساجد با عنوان «سراج»، ارائه مباحث تبلیغی سیره و معارف رضوی، اجرای برنامه «سلام بر امام» هر روز در یک ساعت خاص از رادیو کاشان و در مساجد، پخش برنامه ترویج سبک زندگی رضوی از رادیو کاشان، برنامه سخنرانی در مساجد از طریق ائمه جماعت آن یا اعزام سخنران و همکاری با برنامه های اوقاف همزمان با دهه کرامت در هشت امامزاده شاخص شهرستان از دیگر برنامه های متنوع دفتر کاشان در ایام دهه کرامت سال 98 است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید