وجود ۱۵۰ کانون خادم‌یار رضوی در استان مرکزی

۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۸:۳۲
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی گفت: ۸۷ کانون خادم‌یار محلی با محور مساجد در اراک و ۱۵۰ کانون خادم یار محلی در سطح استان مرکزی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و خدمت کریمانه به محرومین وجود دارد.
به گزارش آستان نیوز، محمد بخشی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۸۷ کانون خادم یار محلی با محور مساجد در اراک و ۱۵۰ کانون خادم یار محلی در سطح استان مرکزی وجود دارد.
وی اهداف کانون‌های خادم یاران محلی رضوی شناسایی خیرین و محرومین و سازمان‌دهی خادمین و برنامه و فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرد و اظهار داشت: کانون‌های خادم‌یاری محله‌ای در دو بخش محرومیت‌زدایی و فرهنگی است که ۸ کانون تخصصی محرومیت‌زدایی و ۱۲ کانون تخصصی فرهنگی زیرمجموعه این دفاتر خادم یار محلی هستند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آستان مرکزی  بیان کرد: دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌ها از سه سال گذشته در سراسر کشور راستای هم‌پوشانی و هم‌افزایی سایر دستگاه‌های حمایتی در کنار کمیته امداد و... با هدف رفع محرومیت‌زدایی با تقویت انگیزه معنوی و سازمان‌دهی کانون خادم یار محلی استان‌ها احداث شده است و از موازی کاری جلوگیری می‌کند.
بخشی با اشاره به اینکه دفاتر آستان قدس رضوی و عضویت برای خادم‌یار محلی برای همه تفکرات و بدون هیچ جناح سیاسی خاصی آزاد است خاطرنشان کرد: بیش از ۲۵ هزار زائر محروم و بار اولی طی سه سال گذشته از طرف دفاتر نمایندگی استان قدس رضوی از استان مرکزی بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به مشهد مقدس اعزام شدند
وی با تأکید اینکه ۲۶۰ هزار خادم یار رضوی در کل کشور در سایت ثبت‌نام و سازمان‌دهی شدند اضافه کرد: این کانون‌ها برای کمک به اهداف و مأموریت‌های آستان قدس رضوی تشکیل و تأسیس شده است.
سعید پیرایش مسول دفتر زیر سایه خورشید نیز در ادامه از برگزاری دوازدهمین جشنواره محلی و مردمی زیر سایه خورشید به مناسبت دهه کرامت خبر داد و بیان داشت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته کاروان از خدام و مبلغان حرم رضوی همراه با پرچم متبرک و مقدس حرم و تبرکات به استان مرکزی سفر می‌کنند و در دهه کرامت نزدیک به یک‌صد برنامه فرهنگی معنوی توسط این دفتر زیر سایه خورشید در استان اجرا می‌شود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود