مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس خبرداد،

650 برنامه فرهنگی، خدماتی توسط آستان قدس در فارس برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۵:۴۶
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس از برگزاری 650 برنامه در این استان به مناسبت دهه کرامت خبرداد و گفت: این برنامه‌ها در قالب 138عنوان برگزار می‌شود که از مهم‌ترین آن برپایی طرح فرهنگی، خدماتی «رواق رضوی» است.
به گزارش آستان نیوز، جابر مهدی‌یار در نشست خبری به تشریح برنامه‌های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان فارس در دهه کرامت پرداخت و گفت: یکی از برنامه‌های این دهه اجرای برنامه «طریق‌الرضا» است که در آن دوندگان مسیر جاده ولایت از مرز شلمچه به سمت حرم رضوی حرکت کرده و بعد از عبور از خوزستان از طریق شهر سده اقلید وارد استان فارس می‌شوند و در این شهر که قدمگاه امام رضا(ع) است ویژه برنامه‌ای در زمان ورود این دوندگان اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره «خدمت» از دیگر برنامه‌های نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس است، خاطرنشان کرد: در این جشنواره هر فرد طرح و الگویی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی دارد می‌تواند ارائه دهد.
مهدی‌یار از برگزاری همایش علمی «طریق‌الرضا» در مرودشت خبر داد و گفت:‌ در این همایش کارشناسان دانشگاهی مسیر امام رضا(ع) از مدینه تا خراسان و مکان‌هایی که ایشان توقف داشته‌اند را مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می‌دهند.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در فارس گفت: از دیگر برنامه‌های ایام دهه کرامت ویژه‌برنامه «رواق رضوی» است که در تمام نقاط استان با مشارکت خادم‌یاران رضوی برگزار می‌شود و هر کسی هر نوع خدمتی که می‌تواند به جامعه ارائه می‌دهد و در ذیل آن مجموعه نمایشگاه‌هایی برگزار می‌شود که مراجعان در آنجا خدمات خود را ارائه می‌دهند و در25 موضوع این برنامه را اجرا خواهیم کرد.
وی با اشاره به پیش بینی برنامه‌هایی برای بانوان در دهه کرامت، گفت: یکی از این برنامه‌ها «معصومه‌های بهشت» است که به‌منظور استعدادیابی دختران توسط امور بانوان انجام می‌شود و متناسب با استعدادهای آن‌ها نیز برنامه‌های مختلف اجرا می‌شود.

برگزاری جشنواره فرهنگ کارآفرینی
مهدی‌یار همچنین از برگزاری جشنواره فرهنگ کارآفرینی برای بانوان به‌منظور خودکفایی خانواده‌ها خبر داد و گفت: یکسری نشست‌های معرفتی درباره مباحث اجتماعی و غیره با عنوان «برهان» نیز ویژه بانوان اجرا می‌کنیم که این نشست‌ها از دهه کرامت آغاز و تا پایان سال ادامه دارند.
وی در از برپایی کرسی تلاوت قرآن کریم با حضور قاریان برجسته ملی در لارستان در ایام دهه کرامت خبر داد و گفت: همچنین در این ایام اعزام زائر اولی‌ها و افرادی که 35 سال به بالا داشته و بیش از 10 سال است به حرم رضوی مشرف نشده‌اند، داریم.
اعزام مزدوجین جدید و نیازمند به حرم رضوی، سخنرانی و اجرای سرودهای خاص امام رضا(ع) توسط نوجوانان، آماده‌سازی و ارسال گل از شهر خفر به حرم رضوی،‌ برپایی شب شعر رضوی در نی‌ریز و غیره از دیگر برنامه‌هایی بود که مهدی‌یار از آن‌ها نام برد.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در فارس یکی از برنامه‌های این نمایندگی را توسعه کلاس‌های مهدالرضا(ع) اعلام و با بیان اینکه هم‌اکنون 110 کلاس در استان برپا می‌شود و قرار است به 200 کلاس افزایش یابد، اضافه کرد:‌ سال گذشته یک هزار و 500 نفر تحت پوشش حمایتی برنامه‌های مهدالرضا قرار گرفتند و در سال تحصیلی 99-98 این تعداد را به 3 هزار نفر خواهیم رساند که شروع کار را در ایام دهه کرامت با تربیت مربیان قرار داده‌ایم.
مهدی‌یار همچنین از اجرایی شدن فراخوان خادم‌یاران در دو مقطع هم برای آموزش بدو خدمت و هم بازآموزی خبر داد و گفت: اجرای برنامه‌های ورزشی و سرکشی به بیماران بستری در بیمارستان‌ها با حضور خادمان حرم رضوی و اهدای بسته‌های تبرکی حرم رضوی، اجرای ورزش‌های زورخانه‌ای هم از دیگر برنامه‌ها است.

فعالیت 12 هزار خادمیار در فارس
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در فارس همچنین در بخشی از سخنان خود به فعالیت 12 هزار و 300 نفر خادم‌یاری رضوی در سطح استان فارس اشاره کرد و گفت: دفتر نمایندگی آستان قدس در موضوع‌های مختلف معیشتی، کارآفرینی، فرهنگی، پزشکی، قرآنی خدماتی را ارائه می‌دهد و در ایام دهه کرامت نیز با هماهنگی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) نیز برنامه‌هایی مشترک اجرا می‌کند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید