مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خوزستان:

برگزاری ۱۱۰ برنامه فرهنگی با رویکرد شادی مومنانه در خوزستان

۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۵:۵۹
حجت الاسلام علی نژاد، از برگزاری ۱۱۰ برنامه در قالب جشن های مردمی زیر سایه خورشید در استان خوزستان خبر داد و گفت: پنج هزار خادمیار رضوی در ۳۰ موضوع مختلف در استان در راستای ترویج فرهنگ رضوی و خدمت کریمانه به محرومین و نیازمندان فعالیت می کنند.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام جلیل علی نژاد، در نشست خبری با اصحاب رسانه، به برنامه های ستاد برگزاری دوازدهمین دوره جشن های مردمی زیر سایه خورشید اشاره کرد و گفت: خدا را شاکریم که به واسطه حضور اهل بیت(ع) در کشور پناهگاهی برای امید و آرامش خود داریم.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خوزستان، با تقدیر از همه کسانی که در نهادها و دستگاه های مختلف زمینه ای را فراهم می کنند تا به واسطه نام امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) خدمتی به مردم برسد، افزود: امسال در تلاش هستیم برنامه های دهه کرامت با شکوه تر از هر سال برگزار شود.
وی با بیان اینکه برنامه های دهه کرامت از روز چهارشنبه 12 تیر با برگزاری آیین نمادین ورود کاروان امام رضا (ع) به ایران آغاز می شود، اضافه کرد: خادمان آستان قدس رضوی نیز از (13 تا 23 تیر) در استان خوزستان حضور پیدا می کنند.
حجت الاسلام علی نژاد با اشاره به اینکه آیین استقبال از خادمان امام رضا(ع) (پنج شنبه 13 تیر) ساعت 19 در خیابان امام خمینی (ره) اهواز برگزار می شود، تصریح کرد: این خادمان در 28 شهرستان و 13 منطقه در اهواز حضور خواهند یافت.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی، از برگزاری 110 برنامه در قالب جشن های مردمی زیر سایه خورشید در استان خوزستان خبر داد و عنوان کرد: با توجه به وقوع سیل در استان خوزستان، برنامه هایی با محوریت مناطق سیل زده پیش بینی شده است.
وی عبادت از بیماران در 30 بیمارستان خوزستان، حضور در زندان های استان، بازدید از مراکز تولیدی و کارآفرین های نمونه استان، دیدار با 100 خانواده شهید، و ... را از جمله برنامه های خدام رضوی در خوزستان دانست.
حجت الاسلام علی نژاد با بیان اینکه طی یک سال گذشته قریب به 14 هزار زائر اولی از استان خوزستان را به مشهد مقدس اعزام کردیم، اذعان داشت: هر زائر به مدت سه روز در مشهد مقدس حضور می یابد که بیشتر زائران از سوی کمیته امداد، بهزیستی، سپاه و خیرین معرفی و زمینه سفر آنها فراهم شده است.

توزیع 13 هزار بسته غذایی میان محرومین خوزستانی
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خوزستان، با اشاره به اینکه 13 هزار بسته غذایی به ارزش هر بسته 200 هزار تومان طی یکسال گذشته میان نیازمندان توزیع شده است، بیان کرد: در دهه کرامت نیز بسته هایی با محوریت مناطق سیل زده به ارزش هر بسته 500 هزار تومان تهیه و توزیع می شود.
وی از تهیه 40 سری جهیزیه و برگزاری جشن ازدواج رضوی برای زوج های نیازمند به ویژه در مناطق محروم و 10 جشن ویژه دختران در استان خبر داد و اظهار کرد: استان خوزستان دارای پنج هزار خادمیار است که با محوریت مناطق محروم در حال خدمت هستند.
حجت الاسلام علی نژاد، گفت: 110 کانون را در سطح مساجد و شهرستان ها مستقر کردیم که در بیش از 30 موضوع امدادی، جهادی، فرهنگی، تبلیغی و با هدف ترویج فرهنگ سیره رضوی و کمک به نیازمندان در حال فعالیت هستند.
وی از احداث مجموعه ای چند منظوره با همکاری آستان قدس رضوی خبر داد و یاد آور شد: زمین این مجموعه از سوی شهرداری در زمینی به مساحت بیش از یک هزار هکتار به منظور احداث مجموعه ای چند منظوره فرهنگی، ورزشی، آموزشی و درمانی به این دفتر واگذار شده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود